Pro mnohé je domácí zvíře nedílnou součástí rodiny. Zejména pro děti, které s nimi zacházejí jako se svými nejlepšími přáteli. Nezáleží na tom, zda je to papoušek, kočka nebo pes - milují je bez ohledu na velikost, barvu nebo vzhled. Ne každé dítě však má obyčejné domácí mazlíčky. V jedné britské rodině dítě miluje svou krajtu! Rodiče obvykle o takové společnosti pro své děti vůbec nesní, ale tato dívka vyrůstá se svým kamarádem téměř od narození a velmi ho miluje.

Odvážní rodiče

Lidé často sní o setkání s velkým hadem v nočních můrách, ale Amy Taoka se na to těší. Není divu, že přítomnost 5metrové krajty dívku vůbec nevystraší, znají se téměř z kolébky.

foto: 4lapki.com

Otec dítěte, 39letý masér z anglického Surrey, Ed Taoka se rozhodl pořídit hada, když bylo jeho dceři asi rok. Přimělo ho to, že tito plazi pomáhají lidem zbavit se stresu a úzkosti. Samozřejmě, za to by se jich majitel neměl bát, jinak domácí zvíře naopak posílí všechny tyto pocity.

Ed měl vždy rád plazy. Už v dětství ho hadi fascinovali a vypadali jako nejklidnější domácí zvířata. Muž si proto myslel, že krajta pomůže jeho dceři zbavit se úzkosti a svět uvidí, že hadi mohou být pro lidi roztomilé a bezpečné.

Přátelství za zvláštních podmínek

Ed nebyl hady zastrašen a koupil žlutou síťovanou krajtu jménem Cher. Dítě se jí nebálo, naopak, plaz jí velmi zaujal. Amy okamžitě objala Cher a rychle si zvykla na nového člena rodiny.

foto: 4lapki.com

Nyní je dívce sedm let a její přátelství s hadem se jen upevňuje. Sama Amy si samozřejmě stejně jako její rodiče vždy pamatuje, že to není obyčejné zvíře - existují přísná pravidla pro zacházení s takovým exotickým tvorem doma.

Amy tedy nikdy nezůstala sama v místnosti s krajtou. Dívčin otec opakovaně připomíná své dceři, jak správně zacházet s Cher, aby se krajta cítila pohodlně. Dívka ví, že hada nelze táhnout za ocas ani za hlavu.

Všimněte si, že Amy hada sama nikdy nekrmí. Její otec to dělá dvakrát týdně. Amy není nikdy přítomna, aby uchránil dítě před traumatem z kruté podívané. Dívka navíc nesmí hada koupat, pouze ho jemně hladí a bere na ruce.

Tajemství silného přátelství mezi krajty a lidmi je dodržování těchto pravidel. Respektují se navzájem, a proto koexistují velmi harmonicky. Ed věří, že je mnohem pravděpodobnější útok kočky, že poškrábe svého majitele, než riziko útoku krajty. A samotná dívka by podle něj raději byla zraněna při hraní s přáteli nebo skákat na trampolíně, než aby ji kousl had.

Obavy komunity

Mnozí Edovo chování odsuzují a označují ho za nezodpovědného. Muž však ujišťuje, že není neopatrný a nikdy by se neodvážil vystavit své dítě riziku.

foto: 4lapki.com

Za tímto účelem se Ed ujistí, že je Cher plně nakrmena a nevidí Amy jako oběť. A zatímco dívka možná ještě není při krmení krajty, průměrná délka života jejího mazlíčka je mezi 20 a 30 lety, což znamená, že budou spolu dlouho.

Proč hadi?

Co lidi tak přitahuje k hadům? Milovníci plazů říkají, že jsou jedny z nejkrásnějších živých tvorů.

Hadi nejsou alergenní a jsou ideální pro ty, kteří nenávidí vlasy. Také nedělají hluk, nehryzou nábytek a boty, nemusíte s nimi jít na procházku. To je dobrá volba pro ty, kteří neradi vstávají brzy nebo zapomínají skrýt boty před psem.

foto: 4lapki.com

Je důležité si uvědomit, že většina hadů dává přednost živému jídlu, což znamená, že si budete muset nakoupit myši nebo žáby, abyste krmili svého mazlíčka. Nemusí se to však dělat příliš často, zatímco ptáci, kočky nebo psi by měli být krmeni denně.

Závěr

Had není nejoblíbenějším domácím zvířetem. Při správném přístupu se však také může stát členem rodiny. Ed Taoka se rozhodl pro tento experiment a věří, že jeho dcera si našla skutečného přítele. Pokud nebudete dodržovat pravidla péče a chování se svým mazlíčkem, může se stát nebezpečným jak pes, tak kočka. Nejdůležitější je, aby domácí mazlíček a jeho majitel našli společný jazyk a cítili se ve společnosti toho druhého dobře.

Hlavní foto: 4lapki.com