Britská studentka Gemma Holdway vychovává čtyři psy a mladou lišku jménem Vixie, kterou však nikdy neplánovala.

V březnu 2018 našel Gemmin otec ve stodole pět malých zvířat, která původně přijal jako koťata. Při bližším zkoumání se ukázalo, že se jednalo o novorozené lišky. Byly jim asi dva dny, ale jejich matka tam nebyla.

Podle DailyMail měla Gemma a její rodina obavy z lišek, ale rozhodla se jich nedotýkat a vyčkat, zda se dospělá liška vrátí. Následujícího dne se však k novorozencům stále nikdo nepodíval a Gemma se rozhodla, že tyto chlupaté děti musí být zachráněny. Plánovali poslat mláďata do útulku, odkud budou následně vypuštěna. Ale něco se pokazilo.

foto: mimimetr.me

Pátého dne svého života jedna z lišek otevřela oči a uviděla Gemmu, kterou si okamžitě vzala pro svou matku a připoutala se k ní. Dívka nemohla odolat kouzlu tohoto malého tvora a vzala ho na své místo. U lišek, stejně jako u psů, existuje období vtisku v prvních týdnech života - když si jedinec pamatuje první věc, kterou viděl ve svém životě, a sleduje tento obraz, opakuje návyky a připoutává se na úrovni „matka-dítě“ . Zbytek mláďat si nestihl zvyknout na lidi a šel k specialistům v útulku.

foto: mimimetr.me

Od té doby začala Gemma a její přítel Dan vychovávat nového mazlíčka. V té době už měli čtyři psy.

foto: mimimetr.me

Vixie se spřátelila se všemi obyvateli domu a začala opakovat jejich zvyky. Vixie dává přednost psímu krmivu, i když se ji majitelé snažili nakrmit kuřecím a vepřovým masem, ale ona si s masem jen hrála.

Majitel říká, že její mazlíček raději spí na posteli nebo pod pohovkou.

Gemma chce vycvičit lišku, aby chodila na vodítku s ostatními psy. Nyní má Vixie dvorek, kde běhá a užívá si přírodu. A bez ohledu na to, jak daleko chodí, liška chápe, kde je její domov, a když se blíží noc, vždy se vrátí.

foto: mimimetr.me

I když je Vixie divoké zvíře, má velmi klidnou a přátelskou povahu.

foto: mimimetr.me

foto: mimimetr.me

Majitelka ráda fotografuje tuto zrzavou krásku.

foto: mimimetr.me

foto: mimimetr.me

Z vůle osudu se Gemma Holiday stala majitelkou nádherné lišky. Přestože si dívka s Vixie plně rozumí, nedoporučuje chovat divoká zvířata ve svém domě. Tato zvířata vyžadují zvláštní péči a nejsou vhodná pro život v normálním domácím prostředí. Spíše je její případ výjimkou, s níž je velmi spokojena.

foto: mimimetr.me

Hlavní foto: mimimetr.me