Kalifornie je jedním z nejslunnějších a nejbohatších států. Zde se nachází Hollywood a Silicon Valley.

Ale kromě velkého počtu bohatých lidí je zde i mnoho chudých.

foto: kakao.im

Město San Jose se rozhodlo snížit počet bezdomovců tím, že pro ně postavilo celé panství zvané Bridge Housing Community (BHC). Z rozpočtu města na to bylo utraceno tři sta tisíc dolarů. BHC se skládá ze čtyřiceti malých domů a jednoho velkého domu sloužícího jako klubovna.

foto: kakao.im

Tyto domy jsou opravdu malé - jen sedm metrů čtverečních. Ale je zde samostatná sprcha a koupelna. V létě zajistí klimatizace instalovaná v domě chlad. Životní podmínky jsou docela přijatelné. K dispozici je nábytek a ložní prádlo.

foto: kakao.im

V klubovně se nachází jídelna, prádelna, sušárna a počítačová místnost s přístupem na internet. Kromě toho je zde kuchyň se všemi potřebnými nádobami.

foto: kakao.im

Komunitní ubytování Bridge Housing není zpoplatněno. Kromě toho se sem dovážejí všechny potravinářské produkty zdarma. Je pravda, že abyste se zde mohli usadit, musíte projít výběrem a souhlasit, že splníte určité požadavky.

foto: kakao.im

Obyvatelé komplexu by neměli mít špatné návyky. Musí mít formální zaměstnání. Kromě toho po 22:00 nesmíte opustit bytový komplex. Po uplynutí této doby je rovněž zakázán vstup na jeho území. V noci si nesmíte vodit hosty.

foto: kakao.im

Požadavky nejsou nejpřísnější a zcela proveditelné. Tímto způsobem chtějí úřady v San Jose pomoci lidem z chudoby. Dát jim další šanci začít život od nuly.

foto: kakao.im

Hlavní foto: kakao.im