Legendární Robert Hossein letos dosáhl 92 let. Francouzský herec se proslavil rolí ve filmu „Markýza Angelica“ (francouzsky „Angélique, Marquise des Anges“). Byl to on, komu se tak úžasně podařilo hrát roli Joffrey de Peyrac, který je dodnes považován za brilantního a charismatického hraběte.

Pro mnoho lidí je však Robert Hossein také velmi zajímavá a atraktivní postava. Proto si ve dnech, kdy oslavujeme jeho narozeniny, chceme připomenout nejdůležitější prvky jeho životopisu.

foto: kakao.im

Slavný herec se narodil v Paříži v roce 1927 v rodině skladatele André Hosseina. Při narození dostal jméno Abraham Hosseinoff, které později změnil na Robert Hossein. Jeho prvním debutem na velkém plátně byla role ve filmu „Coast of blondes“ (francouzsky „Quai des blondes“). Později se však rozhodl zkusit si režii a natočil film „Darebáci jdou do pekla“ (francouzsky „Les salauds vont en enfer“) s Marinou Vladyovou v hlavní roli. Románek s herečkou, který začal při společné práci, vedl k manželství. Kreativní tandem pokračoval ještě několik let. Jde o to, že Marina Vlady spolupracovala s Robertem Hosseinem při natáčení jejích dalších společných filmů.

Osobní život

Po 4 letech manželství vychovával Robert Hossein již dva syny, Igola a Pierra. Tato skutečnost však jejich manželství nezachránila před rozvodem. O několik let později se Robert setkal s dívkou jménem Caroline Eliacheff, která byla o 15 let mladší než slavný herec. Byli spolu jako manželský pár po dobu 15 let. Robert se stal otcem dalšího syna Nicolase. Třetí manželkou herce byla Candice Patou, která získala roli ve svém filmu „Les Misérables“.

foto: kakao.im

Co dělá Robert Hossein dnes?

foto: kakao.im

Starší herec stále vede aktivní životní styl a hodně cestuje. Až do nedávné doby hrál v několika filmech a napsal dvě knihy v podobě vzpomínek. I přes svůj pokročilý věk je Joffrey de Peyrac stále jedním z nejzajímavějších lidí své generace. Herec opakovaně mluvil a dokázal, že věk jsou v kalendáři jen čísla.

foto: kakao.im

Hlavní foto: kakao.im