Narození malého člověka je pro rodiče vždy vzrušujícím okamžikem. Na narození tohoto dítěte čekali však nejen matka a otec žijící v Manchesteru, ale i jejich mazlíčci: dva malamutové jménem Phil a Nico a chlupatá kočka Milo! Když se dítě konečně objevilo v domě, reakce psů a kočky se ukázala být tak odlišná a zábavná zároveň!

foto: 4lapki.com

ČEKÁNÍ NA NOVÉHO ČLENA RODINY

Když byla Emma, ​​majitelka zvířat, těhotná, její chlupatí mazlíčci byli vedle ní. Opatrně položili hlavu na její břicho, poslouchali, jak dítě kopalo nohama, ležely vedle ní a tlapami ovinutými kolem budoucí matky.

foto: 4lapki.com

Blížila se důležitá událost, narození dítěte jménem Mia a mladá matka se obávala: jak se budou chovat zvířata, když uvidí dívku? Skrývání dítěte není možné, protože dívka bude žít pod jednou střechou se svými mazlíčky. Zbývá jen představit nového člena rodiny chlupatým „starým dámám“.

foto: 4lapki.com

Realizace plánu začala, když byla žena i dítě v nemocnici. Mladý otec se rozhodl „informovat“ zvířata o dítěti přikrývkou. Vzal prostěradla, která předtím zabalila, a přivezl deku domů. Páchlo to po dítěti a Malamutové se vrhli, aby to očichali. Toto podivné seznámení trvalo několik dní, ale jejich zvědavost byla uspokojena. Přinejmenším psí ústa byla šťastná!

foto: 4lapki.com

TAK ODLIŠNÉ EMOCE

Konečně přišel okamžik setkání a chlupatá posádka seděla v místnosti a čekala na nového člena rodiny. Aby se nevytvořila nervózní atmosféra, mladý otec se rozhodl vzít s sebou Phila - nejstaršího ze psů, kterému bylo již sedm let. Vypadal zdrženlivě a rozumně, takže byl jako první pozván na setkání s novorozencem.

Chlupatý pes přešel k Mii a začal ji čichat. A o chvíli později v něm začala nečekaná bouře emocí: začal zvedat tlapky, přitahovat obličej k dítěti a rodina se začala trochu znepokojovat. Přátelství je přátelství, ale co se stane, když pes nevědomky ublíží dítěti?

foto: 4lapki.com

Další na řadu přišla Niko. Stejně jako Phil se o novorozence velmi zajímala a začala jej také očichávat. Ano, na rozdíl od jeho temperamentního „Phila“ se tento pes ukázal být přítulný a uvědomil si, že s malou dívkou je třeba zacházet velmi opatrně. Lehla si tedy vedle ní a jemně položila hlavu na okraj deky, ve které byla malá Mia zabalená.

foto: 4lapki.com

Ale nejúžasnější moment nastal, když Milo vešel do místnosti! Pyšná kočka zpočátku vůbec nechápala, proč se všichni shromáždili, a poté rozhořčeně pohlédla na dítě, které pokojně dřímalo. Ocas se mu začal houpat ze strany na stranu a srst se mu mírně štětila.

foto: 4lapki.com

V příštím okamžiku přešel k Mii, pak se otočil k majiteli, který seděl vedle něj, připravený chránit svou dceru před kočkou pro každý případ, a pak najednou vyběhl z místnosti. Milo se urazil na lidi za to, že má v domě nového člena rodiny!

foto: 4lapki.com

JAK ŽIJÍ HRDINOVÉ TOHOTO PŘÍBĚHU DNES

Naštěstí první reakce na dítě nebyla reprezentativní. Během několika dní Phil přestal projevovat jakékoli násilné emoce a uvědomil si, že s dítětem je třeba zacházet opatrně. Když teď matka krmí Mii, lehne si vedle ní, jak se na oddaného psa hodí. Často se k nim přidává Niko, který se podle Emmy stal skutečnou chůvou své dcery.

foto: 4lapki.com

Ale co Milo? Tento chlupáč nakonec přijal Mii jako nového člena rodiny, i když to nějakou dobu trvalo. Jak vtipkují majitelé: prošel šesti fázemi - od odmítnutí a lhostejnosti k přátelství a náklonnosti. Přinejmenším na dojemných videích, která dívčin matka zveřejňuje online, můžete vidět, že kočka a dítě se skutečně stali přáteli!

foto: 4lapki.com

Leželi spolu, někdy spali, hodně se objímali a šťastně si promluvili! Ano, nedokázal se okamžitě zamilovat do novorozené dívky, ale teď spolu dobře vycházejí. A vypadají skvěle, že?

foto: 4lapki.com

ZÁVĚR

Tento roztomilý příběh je příkladem toho, jak dobře mohou zvířata a děti spolu vycházet. Mnoho párů se často obává, že příchod dítěte může u domácích mazlíčků vyvolat negativní přístup, a tak začnou hledat další majitele pro svého psa nebo kočku několik měsíců před narozením dítěte. Opravdu se zvířat nemusíte zbavovat. Je mnohem rozumnější pomoci dítěti a čtyřnohým členům rodiny spřátelit se, protože nenajdete věrnějšího přítele než domácího mazlíčka!

Hlavní foto: 4lapka.com