Lidé si opakovaně všimli, že zvířata, zejména psi, jsou citově provázáni se svými majiteli a projevují výjimečnou oddanost. To se také stalo s hrdiny naší dnešní historie.

Ibrahim Fole žil v italském městě Carrara. Přestěhoval se sem v mládí z Laodicea. 65letý muž se rozhodl pořídit si psa. Za tímto účelem navštívil chovatelskou stanici a jeho volba padla na štěně německého ovčáka.

foto: google

Není divu, že se štěně rychle připojilo k novému majiteli. Ibrahim a Rocky, jak nazýval svého psa, byli nerozluční přátelé. Nikdo by si nepomyslel, že to byl začátek obtížného a úžasného příběhu.

foto: google

Ibrahim a Rocky byli vždy spolu, často polehávali na pláži. A pak, jednoho dne, když se muž šel koupat, byl pes ukraden. Ibrahim dlouho volal a hledal Rockyho. Oslovil lidi, ptal se na štěně.

foto: google

Potom šel do nejbližšího útulku v naději, že tam někdo ztraceného psa přivedl. Hledání bohužel nepřineslo žádné výsledky.

foto: google

Jakmile byli na pláži, Ibrahimovi bylo řečeno, že viděli štěně, které si vzali cikáni. Poté Ibrahim rezignoval na myšlenku, že svého milovaného Rockyho ještě kdy neuvidí. I když ho bolelo přijmout tuto realitu. Ibrahim přestal hledat.

foto: google

Pes ale neztratil naději na další setkání s majitelem. Osud psa po únosu není znám. Je známo, že Rocky unikl únoscům a nebo mohl být vyhozen.

foto: google

Nakonec si rodina ze Solerna psa adoptovala. Lidé byli k Rockymu milí, ale on jim stále utíkal. K límci bylo připojeno telefonní číslo nových majitelů, aby bylo možné psa najít.

foto: google

Instinkt, oddanost nebo jiné smysly psa vedly, ale i po třech letech se stále snažil najít osobu, která by ho odvedla z útulku jako malé štěně. Byl to on, Ibrahim, který byl skutečným přítelem.

foto: google

Pes byl znovu spatřen 600 km od svého posledního pobytu. Jedná se o obrovskou cestu, kterou Rocky podnikl při hledání svého majitele. Cestou, kdy nedostal najíst, byl vychrtlý, tlapky měl od krve.

foto: google

Lidé, kteří psa našli, viděli na obojku telefonní číslo, ale také si všimli tetování, které Ibrahim štěně před několika lety vyrobil. Byl to on, kdo Rockymu pomohl najít svého majitele. Všichni byli překvapeni, že pes putoval 600 km od svého domova. Ukázalo se však, že tomu tak není.

foto: google

Ibrahim nemohl uvěřit svým očím, uplynuly tři roky. Ani nedoufal, že potká starého přítele. A kdo by si myslel, že malé štěně bude nést jeho oddanost a lásku v jeho duši po celá léta.

foto: google

Síla a instinkty ducha zvířete jsou prostě úžasné. Rockyho nezastavily stovky kilometrů překážek, hladu a potíží na cestě. Rovněž nevyměnil oddanost za lásku a péči o ostatní lidi.

foto: google

Setkání Ibrahima a Rockyho bylo vzrušující a šťastné. Pes se nakonec vrátil do svého domova, nyní nemusí utíkat a hledat svého majitele.

Ibrahim je rád, že se znovu setkal se svým oblíbeným. Je nepravděpodobné, že by se člověk za svůj dlouhý život setkal s takovou oddaností a absolutní láskou. Kdo by si myslel, že obyčejné štěně je schopné tak velkých skutků.

Hlavní foto: google.com