Čas letí vysokou rychlostí. Vypadá to, že to bylo včera. Sledoval jsem, jak slavný biolog a skvělý odborník na zvířata, odvážný Steve Irwin, zachránil krokodýla. Uplynulo více než deset let a já si tu show stále pamatuji. Tento film mě šokoval. Akce se konala v Pákistánu.

Mezi Indií a Pákistánem došlo k válce. Velmi dobře si pamatuji, co o tom řekl Irwin na začátku filmu. Situace je napjatá a region je docela nebezpečný. Řekl, že v těchto zemích je zvykem chovat krokodýly, aby přilákali turisty. Vykopána je jáma s vysokými zdmi, zvíře tam sedí a nemůže se dostat ven. Po celá léta, desetiletí. Někdy na krokodýly prostě zapomenou. Jáma stojaté vody plná odpadků a je tu krokodýl. Steve je litoval. A zorganizoval celou záchrannou akci dvou takových zvířat.

foto: google

Vešel do vody krokodýla. Odvážnost přírodovědce hraničila s nerozvážností. Omráčení indiáni s hrůzou sledovali, co se děje. Chvíli trvalo, než provaz obtočil kolem tlamy krokodýla. Trvalo hodiny, než se zvíře uklidnilo a vytáhlo ho z jámy. Steve a 10 asistentů odvlekli krokodýla do nového prostorného bazénu, který si Steve postavil z vlastních peněz získaných charitou.

foto: google

Operace vyhnání krokodýla, přesunutí a umístění na novém místě byla velmi dobře natočena Stevovými komentáři. Soucítím s tím, co se děje. Takto si pamatuji světově proslulého krokodýlího trenéra. Odvážný a starostlivý člověk. Zdálo se, že je v bezpečí. Znal a chápal zvířata lépe než kdokoli jiný.

foto: google

Steve Irwin se narodil v Austrálii v roce 1962. Jeho rodiče provozovali Queensland Reptile a Fauna Park, domov hadů a krokodýlů. Steve významně rozšířil vlastnictví zoo nákupem velkého množství půdy.

foto: google

Byl ženatý, měl syna a dceru a cestoval po světě. Moje oblíbená činnost přinesla slušný příjem. Steve vždy chápal, že krokodýli jsou nebezpeční, potřebujete neustálou pozornost, jen si trochu odpočinete - a jste pryč.

foto: google

V roce 2006 natočil u pobřeží Austrálie na Korálovém útesu slavný přírodovědec nový film Deadly Ocean o nebezpečném mořském životě. 4. září v 11 hodin ráno se znovu potopil s potápěním. Rejnok plaval kolem. Docela velké ryby mohou dosáhnout délky jednoho metru. Na ocasu mají jedovatý trn, kterým může rejnok v případě nebezpečí zasáhnout. Byly známy pouze dva případy, kdy rejnok poslal muže do jiného světa.

foto: google

Steve Irwin se stal třetím zaznamenaným případem. Doplaval ke zvířeti shora, rejnok se zjevně vyděsil a zasáhl ho jedovatým bodnutím. Kameraman sledující zoologa vše natáčel. Slavný přírodovědec byl pohřben ve své zoo, vchod do ní je pro návštěvníky uzavřen. Dostal 44 let na pozemské cestování. Jeho manželka a děti pokračují v jeho aktivitách - zoo roste a prospívá. Steveův syn vyrostl a stal se jako jeho otec, jako dvě kapky vody.

foto: google

Hlavní foto: google.com