Před několika týdny byl starý pes předán dobrovolnici jménem Julia. Byl nalezen v příkopu na kraji silnice. Pes se z něj nemohl sám dostat kvůli problémům s tlapami a koordinací. Po několik dní zvíře zoufale volalo o pomoc, ale žádný z majitelů okolních domů ho nespěchal spěchat.

foto: lemurov.net

Když se Julia dozvěděla o neštěstí, šla na toto místo a okamžitě si neuvědomila, že před ní je pes. Zvíře mělo propletenou špinavou srst a oči měl v slzách. Nebyla na něm téměř žádná svalová hmota, takže pes vypadal jako kostra pokrytá vlnou - musel podstoupit dlouhou rehabilitaci.

Na veterinární klinice se ukázalo, že psovi je asi deset let, má špatný sluch a žádnou váhu. Julia si uvědomila, že nemůže nechat toto zvíře v potížích, a poté, co dala psovi jméno Leszek, zahájila rehabilitaci.

foto: lemurov.net

Pes se ukázal jako velmi přátelský a vstřícný. Leszek si užíval každou minutu strávenou s Julií. Ochotně nosil oblečení - ostříhání starých vlasů ho ochladilo. Jedl s ještě větším potěšením. Tým dobrovolníků naznačuje, že Leszek musel v minulosti hladovat.

foto: lemurov.net

Byl tu jediný problém: Leszek se bál náhlých pohybů. Pravděpodobně byl pes zraněn jeho bývalými majiteli. Pokaždé, když si uvědomil, že tam Julia je, se uklidnil a zdvořile vrtěl ocasem.

Julia je připoutaná k psovi, ale z osobních důvodů ho nemůže mít u sebe. Proto Leszek, který si konečně zvykl na život ve městě, hledá novou milující rodinu.

Hlavní foto: lemurov.net