Capone je jméno psa, kterému je sedm let. Je to čistokrevný stafordšírský teriér. Psi tohoto plemene jsou odvážní a aktivní. Vyznačují se veselostí a rozumem, chytrostí a inteligencí. Postava kombinuje různé vlastnosti - sílu plus náklonnost, vytrvalost a citlivost.

Jsou také velmi nebojácní. Nebojí se o svou bezpečnost.

foto: binokl.cc

Capone žil dlouho v útulku (v Michiganu), ale měl smůlu. Toužebně sledoval, jak si noví majitelé berou domů ostatní psy. A pro něj - žádná pozornost. Nikdo se nepřiblíží, nepodívá ani nehladí. A brzy byl pes v celé místnosti úplně sám!

Do tohoto útulku přišel dávno, před dvěma lety. Pak to okamžitě převzali noví majitelé. Po 12 měsících ho nechali tam, kam jej vzali. Důvod je ten, že odvážný Capone se choval přísně vůči hostovi - psovi, který byl přiveden k nim domů.

foto: binokl.cc

Od té doby snil o nalezení nového majitele, který by mu odpustil jeho malé žertíky. Ale nikdo o něj neměl zájem. Teriéra to velmi zarmoutilo. Nechtěl jsem jíst ani pít. Ztratil hodně na váze. Pracovníci útulku měli obavy. Dlouho ho přesvědčovali, aby spolkl co i jen kousek.

A jaký by mohl být váš apetit, kdyby vás nikdo na tomto světě nepotřeboval? Návrat do útulku mu zlomil srdce. Zvíře bylo ve skutečném zármutku.

Lidé s ním sympatizovali, utěšovali ho, postupně si získali jeho důvěru. Spřátelil se s nimi. A zaměstnanci zařízení, aniž by ztratili jediný den, hledali nový úkryt pro psa. Jeho fotografie byly neustále zobrazovány na sociálních sítích.

Po mnoha týdnech přišel den, kdy pár projevil zájem o Caponeho. Opravdu pocítili smutek ztraceného psa. Rozhodli se mu přinést jako dárek to, co nejvíc chtěl - lásku a péči.

foto: binokl.cc

A už se jim podařilo objednat osobní medailon. Došli k úkrytu a nasadili mu límec.

A zaměstnanci útulku se obávali, jak na to tentokrát zareagují noví majitelé. Jak je přijme?

foto: binokl.cc

Se zatajeným dechem sledovali, jak se Capone setkal s hosty útulku. A ti, kteří viděli toho nešťastného psa, si dokonce poklekli. Chytrý Capone všechno pochopil, vyl radostí a vrhl se jim přímo do náruče!

foto: binokl.cc

Všechno je v pořádku, vše končí dobře. Konec konců, laskavé slovo dělá lidem radost. Ale také pro psa.

Hlavní foto: binokl.cc