Oksana byla přijata do nemocnice předem, asi týden před porodem. Udělala velmi pozitivní dojem - vzdělaná, dobře vychovaná žena, něco přes třicet. Se zdravotním průkazem bylo vše v pořádku, během těhotenství byla sledována na soukromé klinice a také jsme podepsali smlouvu o porodu v naší.

Nechtěla však porodit - bála se bolesti a požádala o císařský řez. Ale neexistoval žádný důvod pro císařský řez, takže Oksana počkala na kontrakce. Začalo to pozdě večer a ráno jsme šli k porodu. Jen o deset minut později se narodilo okouzlující dítě - zcela zdravá dívka, velmi podobná své matce.

A pak nás Oksana překvapila - na dítě se ani nepodívala, požádala nás, abychom ji vzali na dětské oddělení. O dítě nebyl absolutně žádný zájem - neptala se jen na jeho zdraví, ale dokonce ani na jeho pohlaví. Překvapeně jsme se na sebe podívali, ale nezjišťovali jsme co a jak - možná to je reakce na stres.

Následujícího rána však bylo jasné, že to není stres, ale plánované a vědomé rozhodnutí.

Oksana otěhotněla a porodila dítě, jen aby se zbavila endometriózy. A neměla v plánu vyzvednout svou dceru, bez váhání dítě opustila. A když odešla z nemocnice, nechala telefonní číslo:

- To je její otec. Je pravda, že neví, že jsem těhotná, dlouho se nesetkali, a když jsem otěhotněla, přestala jsem s ním komunikovat. Možná ji bude chtít, ale pochybuji o tom.

Upřímně, na číslo jsme zavolali se třesoucíma se rukama. Představte si, jaké by to bylo někomu vysvětlit, že se ukázalo, že má dceru. Avšak tato dcera zůstala v nemocnici. Čekali jsme, že jen zavěsí - a udělal to.

Jen o hodinu později se muž objevil na prahu porodnice. Nejběžnější pracovník autoservisu neváhal říci, že bere svou dceru domů. Před námi bylo otcovství - ale naštěstí Oksana souhlasila s pomocí, takže jsme to zvládli za jeden den.

Plakali jsme, když jsme sledovali, jak otec poprvé opatrně bere své dítě do náruče.

Hlavní foto: kakao.im