Jedné rodině se stal úžasný příběh. Po letech si jejich kočka pamatovala cestu domů a vrátila se k nim.

Pár se záměrně rozhodl mít kočku, a tak se v domě objevilo 1,5měsíční šedé načechrané kotě jménem Bars. Byl zábavný a chytrý, udržoval tapety nedotčené, stejně tak nábytek a pravidelně používal svou kočičí toaletu s podnosem. Nelze jej však nazvat laskavým: někdy Bars ukázal charakter kousnutím majitelů. Celkově to však bylo skvělé domácí zvíře.

foto: lemurov.net

Když se pár dozvěděl o nadcházejícím dítěti, rozhodli se přestěhovat do prostornějšího bytu a mazlíček na stěhování reagoval docela klidně. Když byla matka a novorozená dcera v nemocnici, kočka se velmi nudila a dokonce přestala jíst. A poté, co se hostitelka a dítě vrátily, začaly ty nejzajímavější věci. Bars neustále projevoval zájem o nového malého člena rodiny a často skočil do postýlky novorozence.

Majitelé vyhnali Barse od dítěte, často ho pokárali a brzy se kočka začala pomstít: chodil na toaletu mimo písek a projevoval agresi. A když byla dívka alergická na kočičí srst, bylo rozhodnuto dát Barse do dobrých rukou. Kočka byla tedy dána rodině, kde již dvě kočky žily.

foto: lemurov.net

Původní majitelé zpočátku navštěvovali nové majitele Barse a často s nimi komunikovali. Kočka uvítala své bývalé majitele během návštěv, ale měla velké obavy. Po několika letech majitelé přestali sledovat osud svého bývalého favorita, i když ho často zmiňovali.

foto: lemurov.net

Jednoho dne pár zaslechl mňoukání za oknem, podobný Barsově hlasu. Pár si však myslel, že to nemůže být on, protože jejich kočka je nyní velmi daleko a žije v pátém patře, takže se ani nemá jak dostat na ulici. O měsíc a půl později, poté, co se celá rodina vrátila z dovolené, všichni najednou uviděli poblíž domu známý ocas a šedou siluetu. Kočka najednou zareagovala na jeho jméno a všichni se k němu vrhli. U vyhublého a oslabeného zvířete rodina stěží poznávala svého Barse.

foto: lemurov.net

S velkými obtížemi byl kocour nalákán domů, kde se nejprve rozhlížel kolem a pak znovu, cítící se jako pán, spadl na podlahu. Později všechny trochu kousl, jako by se pomstil za jejich zradu. Majitelé tuláka krmili, umývali a ohřívali. Ukázalo se, že dcera již neměla alergii, takže domácí zvíře mohlo zůstat doma se svou novou starou rodinou. Stále není jasné, jak se mu podařilo najít cestu do svého bývalého domova, ale nyní se Bars chová klidně a nezpůsobuje žádné nepříjemnosti, jako by dospěl a absolvoval školu života.

Hlavní foto: lemurov.net