Ten den bylo slunečné a klidné počasí. Útulné domy stály vedle sebe a idylu nic nenarušilo, až na pár kovových kontejnerů, které stály poblíž, pod kterým leželo malé černočervené štěně, které nikdo nepotřeboval.

foto: djuise.ru

Nikdo nevěděl, jak dlouho tam zvíře je, ale bylo jasné, že štěně musí být zachráněno. Jeden z místních pečujících obyvatel zavolal do útulku, řekl o štěňátku, které našel, a požádal je, aby přišli. Mužovi bylo líto štěněte, které leželo osamoceně mezi odpadky.

foto: djuise.ru

Když štěně uvidělo blížící se lidi, dobrovolníci cítili v jeho pohledu nedůvěru. Štěně nevykazovalo agresi, prostě nevědělo, co může od těchto lidí očekávat. Přišli s dobrými úmysly?

foto: djuise.ru

Dobrovolníci se rozhodli nejprve rozhlédnout, možná tu štěně nebylo samo. Nebyl však nalezen ani dospělý pes, ani žádná jiná štěňata. Není známo, jak štěně skončilo poblíž popelnic, proto se dobrovolníci rozhodli vzít štěně s sebou.

foto: djuise.ru

Když se dobrovolník pokusil štěně zvednout, malý mu to najednou dovolil a začal vrtět ocasem. Muž odnesl štěně do auta. Bylo vidět, že štěně bylo zmatené, ale když se mužova ruka jemně dotkla jeho malého těla, štěně si uvědomilo, že těmto lidem lze důvěřovat.

foto: djuise.ru

Nejprve bylo štěně odvezeno na veterinární kliniku ke kontrole. Pracovníci kliniky ho pečlivě prozkoumali, změřili jeho tělesnou teplotu, podali mu potřebnou dávku léků proti parazitům, které těžko spolkl, a nakrmili ho. Rozhodli se, že ho do útulku nedají. Oscar, protože se štěnětak jmenovalo, šel k dočasným majitelům. Té noci poprvé v životě spal v útulné a teplé posteli.

foto: djuise.ru

Po chvíli dostane všechna potřebná očkování a najdou pro něj skutečný domov. Dobrovolníci opravdu chtějí své štěně vrátit milujícím a pečujícím majitelům.

Hlavní foto: djuise.ru