Samojedové jsou známí svou hustou, sněhově bílou srstí. Hrdina tohoto příběhu, který se setkal s takovým psem bez srsti na ulici, si proto uvědomil, že chudé zvíře musí být zachráněno. Jeho soucit zachránil psovi život.

Muž přistoupil k majiteli a nabídl, že si vezme domácího mazlíčka, který zřejmě vyžadoval lékařskou pomoc. Majitel psa ignoroval výtky cizince a poté hrdina příběhu varoval, že bude kruté chování vůči zvířeti hlásit příslušným orgánům. Majitel, ze strachu z následků, domácího mazlíčka raději předal.

Hrdina vzal bezohlednému majiteli psa jménem Dong-Jin a okamžitě ho odvezl na veterinární kliniku. Lékaři, kteří psa vyšetřovali, nemohli poskytnout žádné záruky.

Eck Park, šéf Free Korean Dogs, který zachraňuje psy dovážené z Jižní Koreje, uvedl, že stav psa byl docela zoufalý.

Na klinice se ukázalo, že chudý pes dlouho hladověl a nejedl prakticky žádné jídlo. Chudák nemohl normálně chodit, ani se postavit na nohy.

Kvůli nedostatku potravy nemohlo tělo a orgány psa fungovat normálně, takže veterináři nevěděli, zda vydrží léčbu. Navzdory tomu lékaři pokračovali v boji o život Dong-Jin a díky jejich práci a úsilí se stav mazlíčka postupně zlepšoval. Pes přibral a jeho kůže byla pokryta hustou srstí.

Nyní se Dong-Jin změnil a vypadá úplně jinak!

foto: storyfox.ru

O čtyři měsíce později bylo možné zaznamenat obrovský rozdíl a po dalších šesti měsících vypadal pes jako krásné dobře upravené zvíře, v jehož životě nebyl žádný hlad a nemoci. 14kilogramový pes vypadal díky své načechrané srsti giganticky.

Poté, co byl ošetřen na veterinární klinice, byl Dong-Jin převezen do místního soukromého útulku, což ho velmi potěšilo. Tady byl pes obklopen velkým počtem čtyřnohých přátel a sám se cítil naprosto v bezpečí.

foto: storyfox.ru

Park kdysi sdílel na sociálních médiích fotografii nádherného Dong Jina. Mnoho uživatelů se obrátilo k úkrytu, aby si tento chlupatý zázrak odnesli domů, ale rodina z Vancouveru měla štěstí. Park věřil, že tito lidé mohou dát psovi šťastný život, jaký si zaslouží. Noví majitelé mají velký krásný dům a útulný dvůr. Matka navíc pracuje jako spisovatelka a většinu času tráví doma. Dong bude vždy pod dohledem a nebude se cítit osaměle.

foto: storyfox.ru

Samojed brzy dorazil do Vancouveru a nastěhoval se ke své nové rodině. Pes a majitelé jsou spolu nesmírně šťastní. Ukázalo se, že Dong Jin je velmi milý a láskyplný. Eck Park je šťastný pokaždé, když vidí obrázky šťastného psa hrajícího si na trávě.

Jak dobré, že si kolemjdoucí všiml psa a nebyl mu lhostejný jeho osud!

Hlavní foto: storyfox.ru