Americká žena Mary Kranik byla chycena ve sněhové bouři, ale porodila zdravé dítě o hmotnosti 3,4 kg. Doprovázela ji skupina vlků, kteří jí při porodu pomáhali.

Vlci mě přijali do své směčky, říká 25letá sekretářka z Talkeetny na Aljašce. Moje dítě by nepřežilo bez jejich péče. Vlci se o nás postaral, olízli novorozence, jeden z nich překousl pupeční šňůru. Pomohli mi také nakrmit mé dítě. Chránili nás, dokud dorazil záchranný tým.

Mary Kranik byla osm měsíců těhotná, když se jednoho dne vracela domů a byla zasažena hroznou sněhovou bouří. Auto sjelo z dálnice a uvízlo v závěji. Mary vystoupila z auta a doufala, že někdo, kdo jede stejným směrem, jí sveze. Ale sněhová bouře sílila. Zoufalá žena se rozhodla jít pěšky do nejbližšího města. Sotva ušla asi 800 metrů, začala pociťovat porodní bolesti.

Mary našla místo v okolí, kde bylo nejméně sněhu, a sotva co se tam dostala, ztratila vědomí kvůli bolesti a strachu.

Po několika minutách jsem znovu nabyla vědomí - vzpomíná si Mary. Hlava mi ležela na zádech obrovského vlka, pravděpodobně vůdce smečky. Obklopili mě další vlci, asi devět z nich, chránící mě před sněhovou bouří. Ani jsem se nebála. Po 20 minutách jsem porodila dítě.

Jeden vlk jemně překousl pupeční šňůru a potom spolu s dalším začal lízat dítě. Ostatní vlci si lehli k Mary a zahřáli ji.

Mary se pokusila dítě držet, ale chyběla mu síla. Stejný vlk, který kousl pupeční šňůru, čenichal novorozence u matky. Dítě plakalo a to znamenalo, že byla naživu. Mary ho kojila.

Vlci byli vždy se mnou a vytvářeli ochrannou zeď proti sněhové bouři. Byla jsem členem jejich smečky, který potřeboval pomoc. Vůdce vlků mi olízl sníh a slzy z mých tváří.

Obrázek z google.com

Přátelé Mary Kranik našli opuštěné auto a okamžitě začali hledat pohřešovanou osobu. Všimli si vlčí smečky na kopci a mysleli si, že se stalo něco strašného. Začali střílet. Vlci utekli. A pak objevili ženu s novorozeným dítětem, která se opírala o strom. Vlci neutekli, ale pozorovali z dálky, když transportovali matku a dítě k autu.

Nezapomenou na mě, řekla Mary novinářům. - jednou se svým malým dítětem půjdu na stejné místo. Jsem si jistá, že tam přijdou znovu.

Nebýt svědků této události, kteří našli Mary obklopenou vlky, nikdo by tomuto příběhu nevěřil.

Lesníci a lovci nechtějí komentovat tento incident - nikdy o ničem takovém neslyšeli. Snaží se ženu odradit od setkání s „dravými“ záchranáři, ale Mary Kranik si stvojí za svým a stále čeká na setkání.

Obrázek z google.com

Na základě knihy „Přátelé a nepřátelé člověka“ O.V. Tymchenko a V. B. Shapar.

Hlavní obrázek z google.com