Ne každý má vůdčí schopnosti. Někdo se se souborem potřebných dovedností narodí, někdo je nucen se je učit po celý život. Nebeská tělesa štědře obdařila šest znamení zvěrokruhu vůdčími schopnostmi. A každý z nich využívá své vrozené schopnosti různými způsoby.

Lev je marnivý vůdce

Prvním znamením zvěrokruhu spojeným s vůdcovstvím a mocí je samozřejmě Lev. V tomto znamení se narodilo mnoho světoznámých panovníků. Většina z nich navíc získala moc dědictvím.

Ať už je Lev kdokoli, vždy má královskou auru. Je hnán velkou touhou stát se slavným, získat si pozornost a respekt. Osud často sám postaví šťastného Lva na piedestal. Je pro něj důležité nejen být vůdcem, ale také všemožně demonstrovat své vysoké postavení. Pro uznání a obdiv je ochoten udělat cokoli. Pro Lva není těžké velkoryse sdílet nápady, originální plány a strategie. Takový rozený vůdce je vždy připraven nabít všechny kolem sebe silnou energií a vrozenou nebojácností. Bez respektu okolí začne Lev jednoduše trpět.

Beran je hyperaktivní vůdce

Dalším silným slunečním znamením s dominantními vlastnostmi je Beran. Právě oni mají velké vůdčí schopnosti. Berani cítí naléhavou potřebu vést své věrné společníky. Lidé tohoto znamení jsou plní nespoutané energie a podnikavosti. Nebojí se ani těch nejmenších překážek, ale mají velkou vytrvalost, aby dosáhli svých cílů. Je nemožné potkat Berana bez velkých ambicí. Je zjevně přesvědčen, že by měl být ve všem první a že všechno zvládne lépe než ostatní.

Díky nespoutané vůli Berana si obratně podmaňuje své okolí. Pro tak odvážného muže je samotný proces boje o místo na slunci. Někdy však zachází příliš daleko a chová se příliš impulzivně, čímž si znepřátelí i své nejvěrnější kolegy.

Kozoroh je pracovitý vůdce

Každý Kozoroh je naprogramován na životní úspěch. Hvězdy obdařily představitele zimního zemského znamení rozvahou, odpovědností a trpělivostí. Když se ostatní vzdávají, tito lidé jednají klidně a sebevědomě. Neúspěch je nezastaví.

Vůdčí Kozoroh neriskuje a neúčastní se rvaček. Je mistrem ve vyhodnocování vyhlídek a neodchyluje se od přijaté strategie. Další jedinečnou vlastností představitelů této konstelace je sebeovládání. Ostatní mají tendenci Kozorohům důvěřovat, protože v nich vidí nezničitelnou spolehlivost a odpovědnost.

Váhy jsou diplomatický vůdce

Nebeská tělesa nedala Váhám nebojácnost a sebedůvěru Berana, aroganci a pýchu Lva, vytrvalost a pevnost Kozoroha. Síla tohoto znamení je zcela odlišná. Váhy jsou virtuózové v sociální komunikaci. Snadno urovnávají všechny konflikty, rychle si získávají lidi na svou stranu a obratně ovlivňují jejich názory.

Pokud potřebujete navázat partnerské vztahy založené na důvěře, zástupce znamení Vah bude první, komu se to podaří. Schopnost naslouchat druhým a otevřenost jsou nepostradatelné vůdčí vlastnosti, kterými tato konstelace oplývá.

Váhy dokáží rozumně a nestranně řídit skupinu lidí. Zároveň mistrně udržujte harmonické vztahy v týmu.

Rak je náročný vůdce

Může se zdát překvapivé, že Raci se svou citlivou povahou patří mezi vůdčí znamení. Tento dojem je však zavádějící. Zástupci letního vodního znamení nejsou tak jednoduchí, jak se zdá. Rakové mají neuvěřitelnou schopnost manipulovat s lidmi. Nikdy nesoutěží otevřeně. Konflikty nejsou jejich silnou stránkou. Obratné manévrování je však úplně jiné téma. Okouzlující Rak může po určitou dobu působit jako "šedý kardinál" a pak se mu otevřeně dostane uznání a moci, po které touží.

Umí se zaměřit na konkrétní cíl a nelení se neustále učit, což pomáhá rozvíjet vůdčí schopnosti. Perfekcionismus, který je dán hvězdami, činí představitele tohoto znamení náročnými na sebe i na lidi kolem sebe.

Střelec je optimistický vůdce

Střelci své vůdčí schopnosti projevují přímo při otevřených soutěžích. Nehledají sofistikované způsoby, ale jednají přímo, beze strachu z konkurence. Diplomacie není nejsilnější stránkou Střelců. Proč vyjednávat a podvádět, když můžete být asertivní! Otevřeně rozkazovat, odvážně rozdávat pokyny, rady a doporučení - o to usilují představitelé tohoto znamení. Hvězdy obdařily Střelce nevyčerpatelným nadšením. Jakmile se trochu nudí, přichází další dobrodružství.

Střelec je neomezený generátor nápadů! Pod vedením zástupců tohoto znamení vzniklo mnoho vynálezů. Střelci rádi riskují. Neúnavně věří v pozitivní výsledek a štěstí jim často přeje. Každý Střelec je přesvědčen, že s trochou snahy může dosáhnout jakékoli výšky. Peníze pro ně nejsou tak důležité jako uznání dominance a úspěchu.

Hlavní foto: google