Bylo zjištěno, že měsíc narození říká hodně o našem zdraví. Zní to poněkud neuvěřitelně, ale výzkum stále více ukazuje, že měsíc našeho narození má určité zdravotní vlastnosti.

Leden

U lidí narozených v lednu je vyšší pravděpodobnost vysokého krevního tlaku, srdečních chorob a rakoviny plic. Tento měsíc zvyšuje „šanci“ na rozvoj diabetu 2. typu a navíc je sklon k obezitě větší než u lidí narozených v jiných měsících.

Duševní zdraví lidí narozených v lednu také není slibné. Studie jasně ukázaly, že tzv temné období a tím i nedostatek vitamínu D zvyšuje pravděpodobnost deprese a schizofrenie a také způsobuje pocit smutku a beznaděje.

Existují však pozitivní zprávy, že lidé narození v lednu žijí mnohem déle, než je průměr.

Únor

Spousta lidí narozených v únoru má slabý imunitní systém. Jsou náchylní k alergiím. Bohužel jsou tento měsíc velmi běžné slabé plíce, rakovina prostaty a vaskulární kalcifikace. Pozitivní zpráva ... lidé narození v únoru jsou kousnuti méně často hmyzem a nemají respirační onemocnění.

Březen

Děti narozené tento měsíc často trpí anginou pectoris. Ženy jsou náchylné k poruchám příjmu potravy, jako je obezita, anorexie a bulimie. Lidé od března mohou mít také citlivé srdce, které může v budoucnu vést k fibrilaci síní, srdečním poruchám nebo srdečnímu selhání.

Rakovina prostaty a vaskulární kalcifikace jsou pro ně běžnější. Stejně jako u lidí z února je alergie běžná.

Duben

Lidé narození v dubnu jsou ohroženi rozvojem rakoviny, onemocnění srdce a plic. Respirační onemocnění jsou mnohem častější u dětí narozených v dubnu, což z bolesti krku a bronchitidy stává běžný problém.

V dospělosti se lidé s pesimismem dívají na svět, který bohužel podporuje depresi a závislost na alkoholu.

Květen

Dobrou zprávou je, že lidé narození v květnu a červenci jsou nemocní méně často než vrstevníci narození v jiných měsících. Pravděpodobnost rakoviny je také mnohem nižší. Lidé od května však mají zvýšené riziko vzniku roztroušené sklerózy, hypertenze a glutenové intolerance. Ve vyšším věku jsou často depresivní a míra sebevražd je o 17% vyšší než v jiných případech.

Červen

Děti narozené v tomto měsíci jsou neporažené. V pozdějším věku je riziko rozvoje anorexie o 30% nadprůměrné. Hrozí také cukrovka a kardiovaskulární onemocnění, zde je riziko velmi vysoké.

Lidé od června však zřídka dostávají rakovinu nebo infarkty. Měsíc narození z nich dělá většinou optimisty.

Červenec

Lidé z července jsou věční optimisté. Deprese, co to je?

Problémy ovlivňují v jejich případě: zuby, kosti a zažívací systém. Hrozí jim také cukrovka 1. typu. Ukazuje se také, že lidé v červenci mají méně dětí než v jiných případech.

Navíc ... riziko mrtvice a rakoviny je velmi vzácné.

Srpen

Lidé z srpna mají velmi zdravá srdce, proto není pravděpodobné, že by měli infarkt. Všudypřítomný roztočový život v srpnu je trochu komplikuje. Konjunktivitida a sinusitida jsou tedy velmi časté. Astma je však pravděpodobně neovlivní.

Září

Lidé z tohoto měsíce se často potýkají s kožními problémy a pupínky, ale v průběhu let to odezní. Pozornost by měla být věnována zejména bakteriálním infekcím žaludku a dýchacích cest.

Jsou méně vystaveni diabetu a srdečním onemocněním než ostatní.

Říjen

Lidé narození v říjnu jsou silní a mají malé nebo žádné nepohodlí.

Často trpí zlomeninami kostí, osteoporózou a zubním kazem. Mohou být náchylní k astmatu, žilním onemocněním a jiným onemocněním dýchacích cest. Dobrou zprávou je, že mají poměrně dlouhou životnost a riziko srdečních chorob, hypertenze a rakoviny je skutečně nízké.

Listopad

Mezi nejčastější onemocnění tohoto měsíce patří akutní bronchitida, virové infekce, atopická dermatitida, neurologické poruchy a ADHD. Lidé narození tento měsíc mají mnohem menší pravděpodobnost cukrovky, obezity a srdečních chorob. Lidé z listopadu mají nadprůměrnou délku života.

Prosinec

Riziko zranění je extrémně vysoké, takže modřiny a modřiny jsou bohužel pořádkem dne. Lidé narození v prosinci mají o 8% vyšší riziko duševních poruch, jako je schizofrenie a manická deprese. Zimní měsíc však chrání před rozvojem srdečních chorob a cukrovky.

Hlavní obrázek z google.com