Strom štěstí je téměř neuvěřitelná rostlina - je odolný, snadno se pěstuje a navíc velmi dekorativní: jeho tvar připomíná strom bonsaje. Důvody, proč by měl být tento krásný sukulent v každém domě, zejména v ložnici, jsou však mnohem důležitější. Seznamte se se třemi hlavními.

1. Vydává pozitivní energii

Podle mistrů feng-šuej vyzařují všechny rostliny neviditelnou pozitivní energii. Díky ní máme dobrou náladu, cítíme se zdravě a klidně. Je také známo, že čím je tvar a čím kompaktnější rostlina, tím lépe se cítíme v její společnosti. Tato podmínka je splněna stromem štěstí.

Také se říká, že přítomnost stromu štěstí vám přináší štěstí v oblasti peněz (listy se podobají minci, proto například v Anglii je dřevěná crassula také nazývána strom peněz).

2. Má léčivé vlastnosti

Šťáva z listů keříku zmírňuje artritidu, urychluje hojení ran, bojuje s oparem. Stačí rozbít list a vytlačit šťávu na nemocné místo.

3. V noci pohlcuje oxid uhličitý a produkuje kyslík

Většina rostlin absorbuje kyslík v noci a uvolňuje oxid uhličitý. Existují výjimky z tohoto pravidla. Jedním z nich je strom štěstí, který v noci produkuje kyslík a absorbuje CO2. Toto neobvyklé fungování stromu štěstí je forma adaptace rostliny na suché horké klima. Díky tomu bude místnost v noci okysličená a budeme lépe spát.

Strom štěstí pochází ze střední Afriky. Běžně dorůstá asi jednoho metru. Během růstového období (od března do srpna) se crassula cítí nejlépe na slunné poloze, během odpočinku je optimální teplota pro něj 10-15 stupňů Celsia (vydrží také pokojové podmínky).

Zalévejte rostliny v závislosti na pokojové teplotě - když překročí 20 stupňů Celsia, zalévejte ji jednou za dva týdny (když je půda již suchá), když je teplota nižší, zaléváme méně často. Abychom zabránili hnilobě kořenů, pokaždé odstraňujeme přebytečnou vodu ze základny.

Hlavní obrázek z google.com