Láskavost zachrání svět. Je nepravděpodobné, že by někdo s tímto tvrzením argumentoval. Vznešené skutky povýšily člověka, vylepšily ho.

A přesto se slovo „nedělej dobře, nedostaneš zla“ neobjevilo na pustém místě. Někdy pro svou dobrotu dostane dobrodinec nůž do zad ve formě zákeřné zrady.

Astrologové sestavili seznam pěti znamení zvěrokruhu, jejichž zástupci často trpí laskavostí.

Jemné, citlivé Ryby mají jemný, naivní charakter. Jsou právem považovány za nejmilejší představitele zvěrokruhu, připravení spěchat na pomoc i nezkrotného darebáka.

V každém může sentimentální Ryba vidět něco dobrého a ušetřit úsilí k nalezení toho nejlepšího v této osobě.

Bohužel to všechno často není nic jiného než krásná iluze. Ryby vidí, co chtějí vidět, a nechají se podvádět.

Díky tomu jsou snadnou kořistí pro všechny druhy podvodníků. Ale i když si uvědomují, že byly zneužity, Ryby stále věří v to nejlepší.

Jsou schopni odpustit zrádci a znovu udělat stejné chyby.

Střelci jsou paprsky světla, lidé, kteří do světa přinášejí lásku a dobro, čímž je dělají lepšími. Žijí podle principu „dělat dobro bez nákladů“.

Střelec neočekává vděčnost za své činy. Pomáhají lidem zcela nesobecky, čímž uspokojují potřebu sdílet svou dobrou náladu a nevyčerpatelný optimismus s ostatními.

Střelec se cítí opravdu šťastný, když se lidé kolem nich usmívají a nevynakládají žádné úsilí, aby potěšili své blízké.

Je obvyklé, že zástupci znamení vidí pouze světlé stránky a zavírají oči nedokonalostem ostatních. Proto se každá nová zrada stává naprostým překvapením a velmi bolestivou ranou.

Ale Střelec nedovolí nepřátelům oslavit jejich vítězství. Bez ohledu na to, jak ublížení jsou, na tvářích se usmívají a věří v triumf dobra a spravedlnosti.

Býk, i přes určité omezení projevů pocitů, reaguje velmi ostře na něčí bolest. Pokud má někdo v jejich blízkosti potíže, bude první, kdo přijde na záchranu, aniž by čekal, až o to bude požádán.

Zástupci tohoto znamení obvykle zveličují míru utrpení nešťastníků a berou všechno příliš blízko ke svému srdci. Ztrácí klid a snaží se najít cestu ven a zapomenout na své vlastní záležitosti.

Současně však Býci otravují, že jejich pomoc je často považována za samozřejmost, a nikdo za ni neponáhlí zaplatit.

Býci jsou často unaveni touto hrou na jednu branku a slibují si, že odteď budou chytřejší. Jakmile však dojde k novému neštěstí, má velkorysost přednost před uvážením a znovu se ujímá vedení.

Váhy jsou velmi jemné a ohleduplné k přírodě. Nemohou vydržet aroganci a hrubost.

Ve snaze vyhnout se konfliktům za každou cenu se často stávají kořistí podvodníků, kteří nehanebně využívají jejich laskavosti. Zdvořilost Vah je často vnímána jako slabost a dává důvod se domnívat, že je lze snadno oklamat.

Ve snaze potěšit všechny, Váha nezištně pomáhá těm, kteří nikdy neuvidí a neocení krásu jejich duší.

Raci jsou velmi sentimentální. Je snadné v nich vzbudit emoce, jejich starost.

I když mají podezření, že jsou zneužíváni, neodmítnou pomoci potřebným. Zástupci znamení dávají přednost tomu, aby byli podvedeni, než aby trpěl někdo jiný.

Sami jsou velmi citliví. Mnoho z jejich blízkých ani netuší, jak často jsou křehké duše Raků zraněny chladem a lhostejností.

Hlavní foto: google.com