Před třemi lety v Kalifornii se žena obrátila na kadeřníka Jacka Martina, aby jí pomohl s barvením vlasů. Tvrdila, že měla před časem šedé vlasy a každé 3 týdny musela barvit vlasy na hnědé. Nyní, když odešla do důchodu a navštěvuje vnoučata, příbuzné nebo cestuje, rozhodně nechce trávit čas barvením vlasů. "Mohl byste mi pomoct?" zeptala se žena.

Martin souhlasil. A dokázali to: ženiny vlasy byly nabarveny stříbrem, což šedým vlasům dodalo přirozený lesk a zcela eliminovalo potřebu barvení jednou měsíčně.

foto: laykni.com

Žena byla s výsledkem velmi spokojena. Kadeřník zveřejnil tuto fotografii na své Instagramové stránce před třemi lety a jeho práce je dodnes předmětem k diskuzi. Z dobrého důvodu: je skutečným mistrem barvení šedých a stříbrných vlasů.

foto: laykni.com

„Přírodní šedovlasí klienti ke mně přijíždějí 2-3krát ročně, ne každých pár týdnů,“ říká Martin.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

První barvení obvykle trvá asi 10 hodin. Martin říká, že nejprve používá odstraňovač barvy k odstranění všech stop umělé barvy. Potom, aniž by se dotýkal šedých kořenů, bělí zbytek vlasů. To je substrát pro novou stříbrnou barvu.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

A co je nejdůležitější - vybere novou barvu na základě přírodního šedého odstínu. Žádá své klienty, aby ukázali přirozené kořeny 8-10 cm dlouhé, aby mohl vidět přirozenou barvu vlasů. Poté znovu vytvoří tu barvu po celé hlavě.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

„Někteří zákazníci mají na přední straně vlasy „pepř a sůl“ a na zadní straně tmavší vlasy. Pak přidám také tmavou barvu, aby byl odstín přirozený“ vysvětluje.

foto: laykni.com

O deset hodin později opustí klient salón s lehčí verzí svého přirozeného stínu.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Hlavní foto: laykni.com