Na poli byla nalezena samice pitbula, která se bála přiblížit k lidem. Jeden laskavý člověk se rozhodl obnovit zvířecí víru v lidskou dobrotu.

V dubnu 2019 se na internetu objevily první zprávy o tom, že se pitbulka potulovala po městě Dakor v americkém státě Kalifornie. Pes jménem Mama přes den seděl u silnice, čekal na jídlo a v noci spal pod solárními panely.

Zvíře vypadalo velmi slabé a vyhublé a na jeho těle byly známky bití a domácího násilí. Mama k sobě nikoho nepouštěla a okamžitě utekla, když se k ní někdo pokusil přiblížit. Putovala po polích rok. Když se plavčík Dani Spenks dozvěděl o tomto smutném příběhu, rozhodl se o psa postarat.

Dani každý den nechával jídlo pro Mamu na jednom místě a postupně se přibližovala ke zvířeti. Pes brzy běžel za Spenksem, ale stále mu nedovolila, aby se jí dotkl. Později se záchranáři dozvěděli, že v lednu 2019 byla opuštěna pitbulka, 8 kilometrů od jejího předchozího stanoviště. Zaměstnanci si všimli známek krutosti ze strany majitelů a nedávného narození, ale nebyly k dispozici žádné informace o tom, kdo psa vlastnil nebo kam šla štěňata. Štěňata byla pravděpodobně prodána a pes byl jednoduše vyhozen, když přestala krmit svá mláďata.

Teprve po roce a půl putování mohl Dani odvézt mámu k sobě domů. Čekala je obtížná a dlouhá adaptace. Pes se stále velmi bojí lidí a nedochází ke kontaktu, ale již začíná komunikovat s jinými zvířaty a aktivně přibírá na váze. Spenks je nucen chovat zvíře v kleci, aby neuteklo.

Zdroj: Youtube.com

Pro tuto fenu není snadné jednat s lidmi, takže trénink není možný a při každém pokusu o dotek nebo náhlý pohyb uteče. Dani se nevzdá. Je připraven pokračovat v práci s Mamou, aby obnovil její víru v lidskou dobrotu, našel pro psa novou milující rodinu a udělal jí opravdovou radost.

Hlavní foto: lemurov.net