Arogantnímu Hockleyovi z Titanicu je 54 let. Jak žije a vypadá Billy Zane, který je na seznamu nejhezčích mužů?

Billy Zane je velmi všestranný herec. Jeho tvůrčí „zavazadlo“ zahrnuje nejen dramata a akční filmy, ale také fantasy a komediální filmy. Divák spojuje jméno herce především s obrazy banditů a jiných negativních postav, ale Zane může hrát jakoukoli roli. Proto se mu často říká „hollywoodské tajemství“. Billy se stal hvězdou poté, co hrál Johna Wheelera v Twin Peaks.

Dobývání filmových vrcholů

Billymu bylo devatenáct, když se po studiích ve Švýcarsku vrátil do Ameriky a vážně se zapojil do své vlastní „propagace“. Po několika neúspěšných zkouškách měl Billy štěstí: úspěšně prošel castingem a získal roli Matcha, společníka hlavního padoucha Zpátky do budoucnosti.

foto: google

Film se dostal na vrchol žebříčku a získal si popularitu. Tato skutečnost donutila jeho tvůrce začít natáčet pokračování. Billy byl samozřejmě pozván na Zpátky do minulosti 2.

Na konci 80. let herec také hrál ve filmech Critters a Dead Silence. Ve druhé získal jednu z hlavních rolí. Ale Billyho nejlepší hodina byla ještě před námi.

foto: google

Úspěšné 90. léta

Sedm let, počínaje rokem 1990, lze v umělcově filmové kariéře nazvat „zlatými roky“. Tehdy hrál všechny své ikonické role. V povědomí diváků zůstávají jeho postavy z filmů Megaville, Orlando, Forest Lake, Memphis Beauty, Phantom a Sniper.

foto: google

V Hollywoodu dostal Billy Zane status jakéhosi macha, který se nezabývá morálkou. Vždy však byl považován za nejednoznačného a velmi záhadného člověka.

Jako komediální herec se Zane osvědčil ve filmech Mlčení šunek, Příběhy ze záhrobí: Rytíř démonů a Odtržení hlavy.

foto: google

V polovině desetiletí se Zane stal jednou z nejpopulárnějších a nejlépe placených hollywoodských hvězd. A přesto se hlavní úspěch dostavil o něco později.

Dvě hvězdné role

Od prvních epizod mystického televizního seriálu Twin Peaks vyšlo najevo, že projekt měl velkou budoucnost. Všichni herci, kteří hráli klíčové role, se okamžitě stali oblíbenými - dokonce i ti, kteří hráli negativní postavy.

Bohatý mladý parchant John Wheeler, kterého skvěle hraje Billy Zane, „zlomil srdce“ mnoha televizním divákům.

foto: google

V roce 1997 dal osud herci další úžasný dárek. James Cameron ho pozval na Titanic, který se stal, jak víme, kultovním filmem po celém světě. Film se navždy zapíše do historie kinematografie.

foto: google

V Titanicu hrál Billy jako obvykle roli darebáka - snoubence hrdinky Kate Winslet. Po premiéře melodramatu na obrazovkách se Zaneova armáda fanoušků významně rozrostla. Kanál MTV udělil herci cenu za nejlepší roli „zloděje“. Kromě toho byl na seznamu nejkrásnějších mužů počátku 21. století.

Billyho vzhled navzdory své rané plešatosti fascinoval tisíce žen: při práci na Titanicu musel Zane dokonce skrýt ustupující vlasovou linii pod speciální paruku.

Život mimo obrazovku

Neuvěřitelná popularita, kterou Billy Zane získal v 90. letech, ho nemohla opustit bez zvláštní pozornosti médií. Novináři se velmi zajímali o podrobnosti osobního života horkého macha. Zvěsti o jeho vztahu s hollywoodskými kráskami se velmi lišily, ale drtivá většina z nich nebyla nijak potvrzena.

V roce 1989 se Billy oženil s Lisou Collinsovou, ale herci se rozvedli o šest let později. Jeho další vášní byla herečka Leonor Varela z Chile, ale románek nikdy neskončil ničím vážným.

foto: google

Poté následoval čtyřletý vztah s modelkou Kelly Brook.

Billy nikdy nevytvořil silnou rodinu, ale má dceru Katherine: herci ji dala modelka Candice Neil. Nyní je dívce devět let. Otec svou dceru miluje a pravidelně s ní tráví volný čas. Ale jeho srdce je v tuto chvíli volné.

foto: google

Co je nového v hercově životě dnes?

Úspěchy Titanicu a Twin Peaks v životě herce se bohužel nikdy neopakovaly. Počet pozvánek v prvním desetiletí 21. století prudce poklesl a lidé začali na Billyho postupně zapomínat.

Stojí za to věnovat pozornost několika hercovým pozdějším dílům: Mrtvá ryba, Mimozemský agent, Rukojmí podle volby, Údolí vlků: Irák, Odstřelovač 4. Jednalo se však o vedlejší role, které v jeho tvůrčí biografii nezanechaly výraznou stopu.

foto: google

Zane se také objevil v mnoha epizodách televizního seriálu Charmed a také v The Scorpion King 3: Battle for Redemption. Kromě toho se Billy zabývá produkcí.

Hlavní foto: google.com