Pravděpodobně se mnohým z nás v dětství podařilo „přivést“ si z ulice kotě nebo štěně. Někdy bylo dokonce možné přesvědčit rodiče, aby si nechali domácího mazlíčka, a ten se stal oblíbencem rodiny. Tato hrdinka našeho příběhu se rozhodla zachránit dvě bezmocná koťata nalezená u silnice.

foto: neskychno.com

Jednoho večera dívka při chůzi se svým bratrem uslyšela plačící nářek vycházející z křoví na kraji silnice. Když se rozhodli zkontrolovat, co se děje, našli dvě malá koťata. Matka koťat nebyla nalezena a teenageři se rozhodli vzít si koťata domů. Jeden z malých byl velmi slabý a po několika dnech zemřel. Ale ten druhý se ukázal jako zdravý a dokázali ho nakrmit.

foto: neskychno.com

Když koťátko zestárlo, bylo rozhodnuto vzít ho k veterináři na vyšetření. Představte si překvapení majitele, když se ukázalo, že její mazlíček vůbec není kočka! Dívka tomu zpočátku nevěřila a rozhodla se získat názor několika dalších odborníků. Ale všichni jednomyslně tvrdili, že její malá není domácí kočka.

foto: neskychno.com

Ukázalo se, že kotě je mladý jaguarundi. V průběhu času se váš mazlíček může stát nebezpečným. Naštěstí existuje místo pro kotě ve specializovaném útulku. Zde jsou zvířata chována v podmínkách podobných divoké přírodě. A až mláďata vyrostou a zvyknou si, budou je moci vypustit ven, kde to bude určitě pohodlnější než doma.

foto: neskychno.com

foto: neskychno.com

foto: neskychno.com

Hlavní foto: neskychno.com