„Dokud se nenaučíš, jak zacházet s vesly, nemá smysl měnit čluny.“

Sri Sri Ravi Shankar - indický guru a veřejná osobnost, zakladatel mezinárodní organizace „Art of Living“. V letech 2004 a 2006 byl nominován Nobelovým výborem na Nobelovu cenu za mír, v roce 2009 byl podle časopisu Forbes India zařazen na seznam 5 nejvlivnějších lidí v Indii. Ideový inspirátor mezinárodního fóra Etika v podnikání, které se každoročně koná v Evropském parlamentu.

1. Není třeba nikam spěchat. Ale musíte být tam, kde chcete být. Pokud máte pocit, že nejste na místě, vstaňte a jděte tam, kam volá váš vnitřní hlas. Nezapomeňte, že k nalezení není nutné někam jít. Je to velmi krásný aspekt, klíč je v neustálé přítomnosti.

2. Nepokoušejte se ovládat lidi a události. Neplánujte, nečekejte, nepřejte si, uvolněte se. Naučte se odpočívat, když se nic neděje. Umožněte lidem, aby za vámi chodili a věci se děly. Dějí se z nějakého důvodu.

3. Dejte si svobodu být sami sebou a ostatním - být odlišní. Pamatujte, že každý má svou vlastní cestu a své vlastní lekce. Pokud se vaše cesty kříží, je to skvělé, ale pokud se rozcházejí, je to také dobré, protože věci se vždy vyvíjejí k tomu nejlepšímu.

4. Nesnažte se mít vše najednou. I když se zdá, že tam nic není - vždy existuje něco, co je vyloučeno - říká neuvážený přítel, bratr, sestra. Buďte ve všem umírnění.

5. Setkávejte se s úsměvem, s láskou ke všemu a ke všem. Ale nikdy se nerozlučujte navždy, protože nic není konečné. Řekněte: „Děkuji a uvidíme se.“

6. Buďte otevření lidem, vesmíru, Bohu – říkejte tomu, jak chcete. Věřte mi - všechno ve vašem životě je pro vás uspořádáno nejlépe. I kdyby se to zdálo být nejhorší. Nikdy nevíte, kde najdete nebo kde ztratíte.

7. Chcete-li nosit čistou košili, musíte odhodit starou. Je nemožné se učit nové věci nebo provádět změny, zatímco nás omezují rámce starých dogmat a přesvědčení. Udělejte svou mysl plastickou!

Hlavní foto: lifedeeper.ru