Kočky jsou konkrétní zástupci fauny, kteří mají nezávislý charakter a nikomu nedovolují, aby nad nimi získal moc. Ale jsou vždy připraveni přehodnotit své postavení ve vztahu ke svému milovanému člověku. Nejprve si však ten člověk musí získat její důvěru.

Jak víte, kočky potřebují osobní prostor, jehož narušení nesnáší snadno. Ne každý majitel zvířete může tolerovat takové životní podmínky ve stejném domě, takže milovníci koček jsou obvykle klidní a trpěliví lidé.

Kočky se vyhýbají lidem, kteří jsou cítit po alkoholu, octu, jiných zvířatech nebo silných parfémech. Navíc nemají rádi hlasité zvuky a náhlé pohyby. Spěchající a aktivní gesta jsou zvířaty vnímána jako hrozba. Kočky proto důvěřují lidem s klidným chováním a stejným chováním a povahou jako jejich vlastní.

foto: mimimetr.me

Mimochodem, kočky také nemají rádi nadměrnou péči. Pokud chce domácí zvíře ustoupit a odpočívat samo, je lepší ho neobtěžovat obsedantním projevem náklonnosti. Je důležité, aby majitel respektoval osobní prostor svého mazlíčka.

Navzdory zvláštnostem postavy však kočky vždy oceňují lásku a péči, kterou jim jejich majitel dává. Určitě si budou pamatovat osobu, která jim poskytuje jídlo a vytváří jim pohodlné životní podmínky.

foto: mimimetr.me

Chcete-li získat srdce kočky, musíte dodržovat tato důležitá pravidla:

  • nedělat to, co si může svéhlavé zvíře mýlit s agresí, například dívat se přímo do očí, probudit kočku a chytit ji proti své vůli, mávat kolem ní rukama a provádět další činnosti, které mohou způsobit fyzické nebo psychické nepohodlí;

  • v žádném případě byste neměli kazit dobrou náladu kočky nebo vůči ní projevovat agresi, jinak by si pomstychtivé zvíře pamatovalo na takovéhoto zločince dlouho;

  • v přítomnosti zvířete se snažte být co nejklidnější, nemluvit vysokým tónem a nekřičet;

  • chovejte se ke kočce s respektem, neberte jí jídlo, nechytejte ji za packy ani netahejte za ocas.

Kromě těchto pravidel stojí za to pravidelně hýčkat vašeho mazlíčka různými lahůdkami, překvapovat novými hračkami, trávit s ním čas a obklopovat ho něhou a péčí.

Hlavní foto: minimetr.me