Potkali jste nového člověka a nemůžete na první pohled posoudit úroveň jeho mentálních schopností?

Zde je seznam znamení, které vám pomohou zjistit, zda osoba stojí za pozornost nebo zda je hloupá. Komunikace s hloupým člověkem vás dříve či později unaví, je lepší tento problém co nejdříve odstranit.

1. Nedostatek smyslu pro humor není charakteristickým rysem, jedním z projevů nezralosti mysli.

Připomeňte si nejzábavnější vtip a řekněte svému kamarádovi. Reakce kamaráda bude mluvit sama za sebe. Hlupák nerozumí humoru, nevidí rozdíl mezi pravdou a sarkasmem, necítí jemnou ironii.

2. Nadměrné podráždění, pokusy upoutat pozornost a příliš hlasitý projev jsou také známkami nepříliš zralé mysli.

Nesmí být zaměňováni s lidmi, kteří jsou přirozeně charismatičtí. Ti, kteří patří do druhého typu, obvykle lidi nenudí, oživují vztahy. Zástupci prvního typu dokonce zdánlivě hloupí a ne vtipní.

3. Neschopnost navázat dialog.

Nejde o uzvařené lidi. A o těch, kteří umí mluvit, ale neslyší. Pokud vás partner často obtěžuje, vždy usiluje o monolog, a ne o oboustrannou komunikaci, neustále mluví jen o sobě, jako by odhalil své vlastní „já“, pak je nejen špatně vychovaný, ale nejspíše hloupý. Moudří lidé staví komunikaci na vzájemném respektu.

4. Hlupáci nepochybují.

Lidé, kteří jsou příliš sebevědomí, postrádají inteligenci. Moudří lidé se vyznačují pochybnostmi o sobě, svých talentech, vzhledu, dovednostech a správné volbě. Hlupáci jsou ve všem chytřejší a lepší než ostatní a priori. Myslí si to!

5. Hlupáci nevnímají partnera.

Nemají pocit, že je situace nepříjemná, že ten druhý nemá náladu mluvit. Obvykle se jedná o lidi, kterým ani nezáleží na tom, zda jsou vnímáni nebo ne. Jejich hlavní potřebou je promluvit.

6. Názor hlupáka je vždy jiný.

Nevidí zlatou střední cestu. Pro ně existují jen dvě extrémně protichůdné strany: „ano“ nebo „ne“, „dobrý“ nebo „špatný“, „černý“ nebo „bílý“. Kvůli této vlastnosti nemohou lidem dobře rozumět.

Nedokáží situaci uchopit a poradit, protože nepronikají do jejího významu a kontextu. Jsou příliš přímočarí, chybí jim živé lidské myšlení, které není založeno na pravidlech, ale na intuici.

Hlavní foto: leprechaun.land