Při vaření se každý snaží být úspěšný výběrem pokrmů, které vypadají dobře a jsou cenově dostupné. Když se zaměříme na tyto dvě kategorie, mnoho lidí ignoruje kuřecí droby, které jsou stejně cenné jako čisté maso.

Proč byste měli jíst kuřecí žaludky

foto: sovkusom.ru

1. Přírodní sorbent

Kuřecí žaludky mají v lidovém léčitelství prvořadý význam. Používají se při otravách a jiných zažívacích potížích k odstranění toxinů z těla a k normalizaci produkce žaludeční šťávy. Není to jen dietní jídlo, ale také přírodní sorbent. Na rozdíl od účinných antibiotik prášek ze sušených kuřecích žaludků nezabíjí střevní mikroflóru a zvládne tento úkol, aniž by poškodil tělo.

2. Růstový stimulátor

Zinek je opravdu cenným prvkem v kuřecích žaludcích. Nedostatek zinku v lidském těle oslabuje imunitní systém a kuřecí droby ho obsahují dostatek na jeho posílení.

Zinek je nezbytný pro tvorbu a posílení kostní tkáně, proto důrazně doporučujeme dětem vařit kuřecí žaludky častěji. To lze provést od prvních let života, počínaje od 1 roku.

Zinek také posiluje nehty a vlasy.

foto: sovkusom.ru

3. Omlazující prostředek

Vysoký obsah bílkovin v kuřecích žaludcích zajišťuje rychlý metabolismus a selen zpomaluje proces stárnutí a předchází tvorbě nádorů. Selen se podílí na tvorbě desítek hormonů a enzymů a pro štítnou žlázu není o nic méně důležitý než jód.

Správná rovnováha selenu v těle prodlužuje délku života. Jídla z drůbežího žaludku vám pomohou zůstat mladí a zdraví po mnoho let.

foto: sovkusom.ru

4. Zásobník vitamínů

Je to nenahraditelný prostředek pro zimní boj proti nedostatku vitamínů! Kuřecí žaludky jsou navíc bohaté na vitamin B9 - kyselinu listovou. Přispívá k rychlé regeneraci a dělení buněk a zajišťuje fungování všech tkání těla.

Tento výrobek obsahuje: měď, hořčík, fosfor, draslík, mangan. Kuřecí žaludky by měli jíst lidé trpící anémií, protože obsahují více než dost železa.

5. Lék na ledviny

Již jsme řekli, že kuřecí žaludky jsou přirozeným sorbentem a podporují činnost ledvin. Existuje však speciální způsob, jak připravit kuřecí žaludky, které z nich udělají léčivý prostředek.

Obklad v kuřecích žaludcích se oddělí, vysuší a rozdrtí na prášek, který je prostředkem k rozpuštění ledvinových kamenů.

foto: sovkusom.ru

Častou chybou při vaření kuřecích drobů bylo a zůstává, že lidé neví, jak dlouho vařit kuřecí žaludky. Žaludek mladého ptáka bude připraven za 40 minut a dospělého nebo starého - až po 2 hodinách. Taková dlouhá doba vaření je vysvětlena skutečností, že tkáň v žaludku je tvrdá a vyžaduje správné změkčení.

Při výběru vysoce kvalitních drobů se ujistěte, že jsou čisté a lesklé. Kuřecí žaludky mohou být vařené, dušené nebo smažené a podávané v barbecue omáčce se šťavnatými bylinkami. Jejich konzumací v jakékoli formě výrazně zlepšíte svoji pohodu.

foto: sovkusom.ru

Hlavní foto: sovkusom.ru