Ukazuje se, že všichni inteligentní lidé jsou od přírody samotáři.

Vědci vědí, co dělá lidi šťastnými. Vědí, jak snížit úzkost a pomoci vám relaxovat. Omezení používání sociálních médií zlepší vaši emocionální pohodu a komunikace s přírodou je zábavná.

A většině lidí je potěšením stýkat se s přáteli.

Přátelé vás udělají šťastnějšími, pokud nejste chytří.

Toto poněkud neočekávané zjištění je podloženo výzkumem. V článku v British Journal of Psychology Norman Lee a Satoshi Kanazawa vysvětlují, proč vysoce inteligentní lidé zažívají v životě menší spokojenost, když se častěji setkávají se svými přáteli.

Jejich zjištění jsou založena na evoluční psychologii, což naznačuje, že inteligence se vyvíjí jako prostředek řešení jedinečných problémů. Moudřejší členové skupiny jsou schopni řešit problémy sami bez pomoci přátel.

Jak jsme dospívali, lidé byli mezi ostatními šťastnější. V dnešní době jsou chytřejší lidé šťastnější sami. To je důvod, proč.

Jak inteligence, hustota obyvatelstva a přátelství ovlivňují moderní štěstí.

Vědci dospěli k závěru po analýze odpovědí respondentů (15 197 osob ve věku 18 až 28 let). Zjistili, co přesně ovlivňuje jejich zdraví a náladu.

Jedním z jejich hlavních závěrů bylo: „Analýza těchto údajů ukázala, že lidé se cítí nešťastní, když jsou obklopeni davy lidí. Komunikace s přáteli pro ne příliš chytré lidi je však radost, která vás dělá šťastnou. “

"Savannah Theory of Happiness"

Autoři vysvětlují svá zjištění odkazem na „Savannah Theory of Happiness“, která je založena na předpokladu, že lidská spokojenost závisí nejen na tom, co se děje nyní, ale také na tom, jak mohli reagovat naši předkové v minulosti.

Tato teorie vychází z evoluční psychologie a tvrdí, že lidský mozek byl z velké části vyvinut a přizpůsoben podmínkám prostředí, než jsme vytvořili zemědělskou společnost. Vědci proto tvrdí, že náš mozek není dobře přizpůsoben k pochopení a reakci na jedinečné podmínky moderní společnosti.

Analyzovali dva klíčové faktory, které jsou dnes jedinečné:

1. Hustota obyvatelstva

2. Jak často lidé tráví čas s přáteli

Podle vědců dnes mnoho lidí žije na místech s vyšší hustotou obyvatelstva než naši předkové, ale tráví mnohem méně času s přáteli. Proto bude většina lidí šťastnější, když budou žít podle toho, co je pro ně přirozené: když je kolem lidí méně.

Podle vědců to však neplatí pro vysoce inteligentní lidi.

Je přirozené, že druh jako člověk hledá společnost, ale výsledky ukazují, že chytřejší lidé je budou hledat méně často.

Hlavní foto: lifedeeper.ru