Vždycky jsem snila o tom mít dceru, ale můj druhý syn se narodil tu noc. Když jsem se narodil, byl jsem nasměrován na zcela prázdné oddělení. I v poporodním stavu se objevila myšlenka: „Budu opravdu sama?“

Ve svém snu jsem slyšela hlas jiné ženy, která rodila. Byla jsem trochu šťastná, protože bych ležela s jinou osobou na stejném oddělení, dokud jsem nebyla propuštěn. Její jméno je Marina. Porodila svou první dceru. Ráno nám přivedli naše děti. Nebylo těžké vstát. Jako zkušená matka jsem se probudila dříve, osprchovala se, dokud se nevytvořila velká fronta lidí z celého oddělení.

Marinu probudila zdravotní sestra, která žádala o přípravu na krmení. Neochotně se otočila, přikývla a zavřela oči. Myslela jsem, že se žena z těžké noci ještě nezotavila. Po několika hodinách jsme se potkali, začali jsme spolu mluvit.

Čtyři dny hospitalizace prošly velmi dobře. Na celém oddělení bylo jen 6 lidí. V jídelně jsme potkali další dívky z oddělení patologie. Dívali se na nás jako na hrdinky a často se ptali, s úsměvem, jak naše děti křičely …

V noci před odjezdem Marina stále hleděla na svou dceru a v očích jí stékaly slzy. Stále držela telefon v ruce a korespondovala s někým. Ale všem nám bylo jasné: ze strachu z probuzení dětí jsme psali více zpráv, než telefonovali..

- Marino, stalo se něco? - Nemohla jsem si pomoci, ale zeptat se jí, když měla červené oči od slz.

„Nemůžu mluvit,“ mávla rukou, zabořila hlavu v polštáři a jen zařvala.

Když jsem poprvé rodila, měla jsem podobnou situaci. Opravdu jsem chtěla jít domů, ale kvůli této komplikaci mě lékaři chtěli nechat o den déle v nemocnici. Pak jsem hodně plakala. Marina měla úplně opačné pocity: nechtěla, aby to napsali. Po celou dobu přemýšlela: vezměte si s sebou dítě nebo ho nechte tady?

V osmém měsíci těhotenství se Marina rozešla s chlapem. Nebyli manželé. Příčinou jeho odchodu byl jeho odpor, bez přerušení a časté bití. Rodiče neměli dostatečnou podporu, pouze neustálá obvinění. Dívka z nefunkční rodiny. Po opuštění nemocnice nevěděla, kam má jít.

Pro nás ženy je mateřská nemocnice jako armáda, protože vedle nás jsou příbuzní a zdravotní sestry. Myšlenka, kterou jsem se bála říci, přišla na mysl.

- Marino, a jestli ti pomůžu? Rozhodnete se být matkou? Sotva jsem tato slova řekla.

Podívala se s otázkou do očí a čekala na další slova. Navrhla jsem, aby strávila nějaký čas v mém domě. Dokud dítě nezačne chodit, než půjde do mateřské školy. Tehdy jsem nevěděla, jak manželovi vysvětlit, že bude muset vzít dvě ženy z nemocnice. Ale můj problém zmizel ve srovnání s osudem dvou dalších lidí, kteří byli donedávna spojeni pupeční šňůrou.

Požádala jsem zdravotnický personál, aby o těch problémech nemluvil. Myslím, že by na můj návrh reagovali velmi špatně a také nevím, co by jí v tomto případě nabídli ... Vysvětlila jsem všechno svému manželovi a ujistila jsem se, že tomu tak může být. V krajním případě můžeme Marinu s dítětem poslat babičce, protože žije sama. V den propuštění jsme spolu odešli. Marina si nedokázala představit, že by její dcera šla do domu, kde by viděla oslavné balónky a spoustu přání.

Dnes mají naše děti přesně jeden rok a devět měsíců. S Marinou a její dcerou Polinou jsme žili jen 5 měsíců. Dokonce Marinu přijal i můj muž, což mě potěšilo. Marina se oženila s mým bratrem. Nyní se blíží okamžik narození druhého dítěte. Tentokrát je klidná a jistá, že se má kam vrátit. Na okamžik nelituji svého realizovaného nápadu. Aby byl člověk někdy šťastný, potřebuje pouze pomoc a podporu od příbuzných.

Hlavní obrázek z google.com