Vaření vajec není jednoduchá záležitost. Praskání během vaření, pak únavné loupání - může to stát hodně nervů. Naštěstí existují způsoby, jak to udělat jednodušeji - poznejte triky kuchařů. Hodí se zejména před nadcházejícími Velikonocemi.

Jednou z nejhorších věcí, které mohou nastat při vaření vajec, je rozbití skořápky a obsah vytékající do vody. Nejběžnějším důvodem je uvedení studených vařených vajec z chladničky do vroucí vody. Velký teplotní rozdíl znamená, že skořápka se téměř jistě zlomí. Vyjměte tedy vejce z ledničky půl hodiny před vařením.

Kuchaři také používají trik, který zabraňuje praskání. Je to velmi jednoduché. Před vložením vejce do vroucí vody propíchněte zaoblený konec vejce jehlou nebo špendlíkem. Na tomto místě je vzduchová bublina, která propíchnutím sníží tlak a tím rozbije skořápku.

Po uvaření vajíček je musíme loupat. Někdy je to velmi obtížná činnost. Mezitím si často ztížíme životy tím, že jsme nevědomky udělali nějaké chyby. Odborníci věnují pozornost tomu, aby si vybrali vaření, které je o něco starší (samozřejmě s aktuálním datem použití) - vejce první čerstvosti se nejtěžší loupají. Druhou věcí je loupání vajec co nejdříve po vaření. Čím déle budeme čekat, tím obtížnější bude zbavit se skořápky.

Nejlepší je tedy dát vejce do studené vody ihned po vaření a když se trochu ochladí, oloupejte je pod studenou tekoucí vodou. Začneme loupat od zaobleného konce (tj. Od místa, kde je vzduchová kapsa) - díky tomu se vejce nerozpadne ani nerozpadne.

Pokud se má vařená vejce používat po delší dobu, po loupání je vložte do vzduchotěsné nádoby se studenou vodou a uložte do chladničky. Tím se zabrání vysychání a ztvrdnutí produktu. Chcete-li je poté zahřát, jednoduše je vhoďte do teplé vody na jednu nebo dvě minuty.

Hlavní obrázek z gotowanie.onet.pl