Vkládání brambor do obuvi se může zdát podivné a nepochopitelné, ale toto je starý ověřený způsob, jak je učinit pohodlnějšími. Proč stojí za to znát tento trik a kdy jej použít? Přečtěte si níže!

Brambory vám přijdou na pomoc, když se ukáže, že vám vaše oblíbená obuv dře pokožku nebo jste si koupili krásné, ale na příliš malé boty a bohužel v nich nemůžete chodit. Samozřejmě je můžete vzít k obuvníkovi (pomocí speciálního kopyta, který dokáže napnout boty o polovinu), ale doporučujeme jednoduchý a skutečně dostupný způsob řešení problému. Jak roztáhnout malou botu bramborem?

Připravte si jeden nebo dva brambory - v závislosti na tom, zda chcete rozšířit jednu nebo obě boty. Umyjte je, oloupte je, vložte je do špiček bot a nechte je přes noc. Aby brambory plnily svou roli, musí být o něco větší než přední část obuvi (v případě potřeby můžete dát velkému bramboru požadovaný tvar). Šťáva z brambor přes noc dokonale zjemní a napne kůži bot, takže bude mít více místa pro prsty.

Tato metoda funguje dobře na botách vyrobených z přírodní kůže a semiše. Nedoporučuje se používat pro textilní boty - šťáva pouze vsákne do látky.

Použitím tohoto triku získáte ještě jednu výhodu. Brambory dokonale absorbují zápach z obuvi.

Po jejich odstranění jednoduše otřete vnitřek boty vlhkým hadříkem.

Toto neobvyklé použití brambor není jediným způsobem, jak se vypořádat s pevnými botami.

Někteří doporučují patent s použitím ducha nebo denaturované: namočte staré noviny do alkoholu (ale ne tak, aby to z nich teklo) a naplňte špičky vašich bot. Po několika hodinách pokožka zjemní. Tato metoda funguje pouze u tmavých bot - světlé může změnit barvu.

Existuje také známý způsob použití páry (pracuje pouze s koženými botami): podržte botu nad vroucí vodou po dobu několika minut. Nejlepší je nastavit botu tak, aby pára z konvice proudila přímo dovnitř boty. Po několika minutách obujte boty na nohy a zkuste v nich chodit několik hodin. Pro zvýšení efektu si můžete obléknout silné ponožky.

Znáte jiné způsoby, jak roztáhnout příliš malé boty?

Hlavní obrázek z kobieta.onet.pl