Sušení prádla v bytě rozvěšeno na věšácích? Odborníci došli k závěru, že bychom to neměli dělat. Obzvláště v tomto ročním období, kdy mnozí z nás méně větrají, a někteří dokonce ucpávají ventilační otvory, aby neztráceli teplo. Podívejte se, proč byste neměli doma sušit oblečení.

Studie byla provedena na skupině 100 domácností. Ukázalo se, že 87% rodin suší oblečení v bytě. Tyto rodiny nemají doma speciální sušičku ani bubnovou sušičku. Studie ukázaly, že sušení oblečení v bytě zvyšuje vlhkost vzduchu o 30%. To vytváří ideální podmínky pro vývoj plísní. Proto má mnoho rodin doma problémy s plísní nebo nadměrnou kondenzací na oknech.

Všichni lidé žijící v takových podmínkách jsou ohroženi problémy souvisejícími s astmatem, sennou rýmou nebo jinými alergickými nemocemi. Už několik let se opakuje, že expozice plísním je karcinogen.

Obrázek z dompelenpomyslow

Jak plíseň ovlivňuje naše zdraví?

Vzhled plísní v bytě není jen estetickým problémem. Plíseň je pro naše zdraví velmi velkou hrozbou.

Kontakt s plísní v každodenním životě se může projevit jako kašel, podráždění sliznic, vyrážka, kýchání, podráždění očí nebo horečka nebo neustálá únava. Proto bychom měli začít bojovat proti plísním a je nejlepší nenechat ji růst u nás doma vůbec.

Jak sušit prádlo v zimě?

Nejlepší volbou je bubnová sušička. Jsem s tím velmi spokojený. Vzhledem k tomu, že to mám, nemusím mít byt plný věšáků, ale také mám méně žehlení, veškeré praní prádla je rychlejší a schovám ho do skříně ihned po vysušení. Jedná se o zařízení, které šetří spoustu času, zejména pokud máte děti a často se perete.

Obrázek z dompelenpomyslow

Je to také zařízení, které nám v zimě umožňuje omezit výskyt plísní v bytě. Už víme, že sušení prádla pověšeného na sušičkách v bytě je zdravé. Nákup bubnové sušičky nebo pračky je jedním z nejjednodušších, ale nejlevnějších kroků.

Proto, pokud si to nemůžeme dovolit, můžeme samozřejmě prádlo vysušit jako obvykle, ale měli bychom podniknout nějaké kroky.

1. Během sušení oblečení byt často větrejte.

2. Zkontrolujte vlhkost v bytě

3. Regulujte ji větráním místností nebo zakoupením odvlhčovače

4. Udržujte teplotu 18–20 stupňů v místnostech, ve kterých sušíte oblečení

Nezapomeňte, že čím vyšší je teplota sušení, tím více páry uniká a tím se zvyšuje vlhkost. Proto bychom neměli sušit oblečení na radiátorech. Je lepší, když prádlo schne déle v chladnější místnosti. Pokud jste měli bubnovou sušičku, určitě víte, že po jednom sušení se shromáždí celá nádoba s vodou. Je to asi 2 litry vlhkosti, které by jinak vnikly do vzduchu v našem bytě.

Hlavní obrázek z dompelenpomyslow.pl