Jablečný ocet je starý osvědčený lék na mnoho onemocnění. Avšak o tom, proč stojí za to pít těsně před spaním S přidáním medu, téměř nikdo neslyšel. Určitě si o tom přečtěte níže, protože Vám to může pomoci zbavit se tak častého, avšak závažného problému.

Chcete-li využít léčivých vlastností octa jablečného moštu, můžete jej natřít na bolestivé místo, udělat z něj zábal, přidat do koupele nebo vypít. Nejznámějším způsobem je pití jablečného octa na lačný žaludek – tento způsob pomáhá tělu odstranit toxiny, zlepšuje trávení a reguluje krevní tlak. Před spaním byste také měli pít jablečný ocet - proč to stojí za to a jak připravit takový nápoj?

Pití malého množství jablečného octa s medem je starý domácí lék na ... nespavost. Chcete-li si dát drink, jednoduše smíchejte lžíci octa se stejným množstvím medu a poté přidejte půl sklenice teplé vařené vody. Vše důkladně promíchejte. Pijeme před spaním.

Proč je tento způsob efektivní? Existuje několik důvodů. Jablečný ocet obsahuje aminokyseliny, které vám pomohou uvolnit se, a také přispívají k rozkladu mastných kyselin, které uvolňují tryptofan - směs, která podporuje produkci melatoninu zodpovědného za klidný spánek a serotoninu, což zlepšuje náladu. Med zase zvyšuje koncentraci serotoninu v mozku, což má uklidňující účinek, způsobuje ospalost a uvolnění se.

Hlavní obrázek z kobieta.onet.pl