Majitelé orchidejí velmi dobře vědí, jak rozmarné jsou. Rádi bychom si užívali krásně vykvetlé květiny, ale namísto toho se neustále díváme na prázdné stonky. Ve skutečnosti, abychom se mohli kochat krásnou květinou každý den, nemusíme toho pro to ani udělat tolik. Stačí vědět, jak s nimi zacházet a my pro vás máme ty nejlepší informace od květinářství.

Banánová slupka obsahuje draslík, dusík, hořčík a fosfor. Díky nim bude vaše orchidej v období květu krásná a zdravá. Stačí si doma připravit domácí hnojivo. Můžete si jej připravit 3 způsoby:

1. Banánový čaj

Sušte banánovou slupku na slunci a poté ji nasekejte. Uvařte jednu polévkovou lžíci produktu ve sklenici vody a nechte jej vychladnout. Když vychladne, zalejte tím kořeny a je hotovo.

2. Puder s banánovou kůrou

Nakrájejte kůži na kousky a rozprostřete je vnitřní stranou nahoru. Vysušte v peci. Když je pokožka dobře vysušená, nechte ji vychladnout a rozemelte na prášek.

3. Nálev z banánů

Namočte 2 banánové kůže ve 2 litrech vody a nechte 2 dny stát. Po uplynutí této doby se směs zřeďuje a ředí se vodou v poměru 1: 1. Zalévejte kořeny tímto.

Listy orchidejí můžete také otřít banánovou kůrou. Budou pak krásné a lesklé.

Orchidej by měla být oplodněna během růstu, tj. Když květina uvolní nový list. Mělo by být oplodněno každé druhé zalévání. Když list přestane růst, mělo by se hnojení zastavit.

V období podzim-zima se orchideje zpomalují, takže by neměly být oplodněny více než jednou měsíčně.

Nehnojíme nemocné nebo slabé květiny! Přehřáté květiny by také neměly být oplodněny.

Hlavní obrázek z chwilesloneczne.blogspot.com