Zázvor se používá jako koření po celém světě. Používá se v práškové i kořenové formě, sirupu a dokonce i v kandované formě.

Zázvor se v medicíně používá kvůli obsahu bioaktivních složek a enzymů, které podporují trávení a čištění těla. Zázvor se nejčastěji používá k boji proti nachlazení, žaludeční nevolnosti a nevolnosti.

Obrázek z 1mhealthtips.com

O zázvoru si můžeme přečíst nejvíce díky jeho zdravotním vlastnostem. O kontraindikacích k jeho použití se však říká málo. Rozhodli jsme se zvýšit důraz a pozornost na toto téma a popsat případy, kdy byste neměli konzumovat zázvor.

Těhotenství

Zázvor obsahuje stimulanty, které mají příznivý účinek na svaly a trávení, ale mohou způsobit těhotné ženy předčasné kontrakce a předčasné porody. Zázvoru je třeba se vyhnout zejména v posledním trimestru.

Krevní nemoci

Jíst zázvor má příznivý vliv na krevní oběh. Tato funkce je užitečná zejména u lidí s cukrovkou, Raynaudova syndromu a u lidí s nadváhou. V případě hemofilie to vypadá jinak - zázvor interferuje s léky, které zvyšují srážení krve, což v případě zranění může dokonce vést ke krvácení.

Použití léků

Lidé s cukrovkou nebo vysokým krevním tlakem by měli věnovat zvláštní pozornost množství zázvoru, které konzumují. Účinky beta-blokátorů, inzulínu a antikoagulancií se sníží s poklesem krevního tlaku.

Cholelitiáza

Lidé trpící kameny ve žlučníku by neměli používat zázvor, protože stimuluje tělo k vylučování žluči.

Před operací

Konzumace zázvoru před operací může být nebezpečná pro vaše zdraví a dokonce i pro váš život. Nejlepší je vyhnout se zázvoru hned dva týdny před nadcházející operací.

Podváha

Vlastnosti zázvoru usnadňují tělu spalování tuků a snižují chuť k jídlu. U podváhy nebo anorexie je velmi nebezpečné, může to vést ke ztrátě vlasů, menstruačním poruchám a ztrátě svalové hmoty.

Hlavní obrázek z 1mhealthtips.com