Tempo života nás nutí hledat jednoduchá, účinná a především rychlá řešení problémů, včetně zdravotních problémů.

Bolest, která je alarmem těla, uhasíme a neutralizujeme nejjednoduššími možnými metodami - léky proti bolesti.

Pokud k tomu dojde sporadicky, neděje se nic špatného, ale taková řešení z dlouhodobého hlediska nepřispívají našemu zdraví.

Vždy je lepší dosáhnout méně škodlivých přírodních řešení. Mohou být také rychlé a efektivní, ale musíte je znát a vědět, jak je používat.

1. Úleva od slunečních spálenin

Obrázek z google.com

Slunce potřebujeme jako sotva cokoli, dává nám vitamín D, tak nezbytný pro naše zdraví, ale nedbalost může mít za následek spálení sluncem.

Existuje jednoduché řešení, které přinese úlevu od bolesti.

V hrnci připravte nálev čaje, nechte vychladnout, namočte do něj ručník a zakryjte spálená místa. Tannin a theobromin obsažené v čaji sníží pálení a sloučeniny zvané katechiny pomohou regenerovat spálenou pokožku.

2. Pomoc s kousnutím hmyzem

Obrázek z google.com

Trvalé svědění po kousnutí je obtížné nést a neumožňuje relaxovat a usnout.

Pomáhají sody smíchané s vodou do konzistence kaše a aplikované na místa kousnutí. Cibule a čajovníkový olej jsou také účinné při úlevě od bolesti a svědění.

3. Bolest v krku.

Obrázek z google.com

Smíchejte 3 polévkové lžíce jablečného octa se 3 polévkovými lžičkami vody. Potom kloktat s tímto přírodním lékem několikrát do hodiny. Ocet pomáhá zabíjet bakterie, které způsobují bolest v krku.

4. Přepracování

Obrázek z google.com

Nejčastěji sáhneme po další šálku kávy nebo energetického nápoje. Mezitím máta je mnohem lepší stimulant. Můžete pít mátový čaj nebo žvýkat čerstvé máty - jsou bohaté na vitamíny C a E, kyselinu listovou, vápník a železo.

5. Hojení ran

Obrázek z google.com

Med má léčivé vlastnosti, protože obsahuje bakterie kyseliny mléčné. Proto přírodní med může být dobrým lékem na hojení ran.

6. Bojujte s bradavicemi

Obrázek z google.com

Lepicí páska je účinná v boji proti bradavicím! A to proto, že páska přilepená k bradavce způsobuje její smrt. Přilepte pásku po dobu šesti dnů, odstraňte, otřete a odstraňte odumřelou pokožku.

7. Léčivé nohy namáčení

Obrázek z google.com

Unavené, bolavé a oteklé nohy by měly být namočeny do vody ústní vodou. Stačí do misky nalít jednu odměrku kapaliny a vaše nohy budou za to vděčné.

Hlavní obrázek z google.com