Brambory byly dlouho pokladem české kuchyně. Čerstvé a voňavé brambory jsou výživným a velmi chutným doplňkem masa, ale jejich využití může být mnohem širší. Málokdo si je vědom toho, jak hodnotná voda je po vařených bramborách.

Brambory byly po staletí oblíbené na českém stole. Brambory, které přišly do Česka před staletími, jsou připraveny stovkami způsobů a jejich popularita nezmizí. V průběhu let bylo zpozorováno, že brambory mohou mít i jiná využití než jen kulinářské. Voda po vaření brambor má obzvláště úžasný účinek, který dokáže udělat skutečné zázraky. Až příště vylijeme obsah hrnce po vaření brambor, měli bychom o tom vážně uvažovat.

Brambory mají mnohem více využití. Voda po vaření může působit zázraky

Prakticky všichni se po uvaření brambor zbaví vody, která je podle nich naprosto zbytečná. Ani nevědí, co dělají. Voda, která přišla do styku s vařenou bramborou, získává úžasné vlastnosti. Odborníci na zahrádkářství si všimli, že květiny zalité obsahem hrnce rostou mnohem lépe než květiny ošetřené čistou vodou. A co víc, vodu po bramborách můžeme použít jako základ pro vaření nových omáček a polévek, které díky své specifické vůni a chuti získají zcela nové hodnoty.

Jak se ukazuje, voda po bramborách také pomáhá léčit ledvinové kameny. Aby brambory pomáhaly v boji s touto nemocí, měli byste pravidelně pít vodu z vypuštěných brambor.

Samotné brambory mohou také pomoci

Vlastnosti vody již známe po vařených bramborech, takže byste se měli také podívat na to, co brambory dokážou. Má rozsáhlé léčivé vlastnosti. Může například pomoci s žaludečními nebo dvanácterníkovými vředy.

Aby brambory fungovaly, musíte připravit surovou bramborovou šťávu a vypít ji třikrát denně, půl hodiny před jídlem. Po měsíci takového ošetření ucítíme velkou úlevu. Brambory mohou být také protijedem proti popáleninám, omrzlinám a prasklinám kůže. Pak byste měli udělat komprimaci ze starých syrových brambor.

Hlavní obrázek z pikio.pl