Poprvé jsem slyšel o zdravotních vlastnostech hřebíčku v dokumentu o starověké čínské medicíně. Číňané používají koření pro léčebné účely po staletí.

Jedním z nejznámějších použití hřebíčku je vložit je mezi bolavé zuby. Mají analgetické a antibakteriální vlastnosti, díky nimž se účinně vyrovnávají s orálními infekcemi. To však není konec! Níže je uvedeno pět terapeutických použití pro hřebíček:

Obrázek z google.com

Jak se zbavit parazitů

Pokud máte bolesti břicha nebo průjem, měli byste hřebíček žvýkat dvakrát denně. Pomáhají při trávení, průjmech a také chrání trávicí systém před útoky parazitů.

Obrázek z google.com

Infekce úst

Jak jsme již zmínili dříve, hřebíček lze použít lokálně i externě, mohou zmírnit bolest zubů a dásní a mají antiseptický účinek. Další bonus: hřebíček okamžitě osvěžuje dech a bojuje proti nepříjemnému zápachu z úst!

Obrázek z google.com

Bolest v krku

Pokud cítíte anginu, která vás chytí a nebudete moct během chvíle k lékaři, vezměte hřebíček! Spojením drcených hřebíčků s medem vytvoříte silnou analgetickou a dezinfekční látku. Namočte ho do vatového tampónu a jemně ho otřete na mandlích - samozřejmě, pokud nemáte dávicí reflex.

Obrázek z google.com

Krásná a omlazená pleť

Hřebíček obsahuje látky, které velmi dobře ničí volné radikály. Díky tomu prochází naše tělo pomalejšími procesy stárnutí. Hřebíček navíc obsahuje mnoho antioxidačních látek, které dokonale čistí tělo toxinů.

Obrázek z google.com

Léčba rakoviny

Výzkum provedený vědci ukázal překvapivé účinky hřebíčku. Jak se ukázalo, toto koření snižuje riziko rakoviny. Je nejúčinnější při léčbě rakoviny prsu. Nejzajímavější je, že funguje nejen preventivně, ale také zabíjí rakovinné buňky, které se již v těle objevily!

Obrázek z google.com

Už znáte použití hřebíčku? Používáte je často? Vždy se mě snažím zásobovat tímto kořením. Nezapomeňte tyto informace sdílet se svými přáteli!

Hlavní obrázek z google.com