Právě teď roste spousta vlašských ořechů. Můžeme je jíst miliónem způsobů ... syrové, v salátech, pečeném zboží, pražené atd.

Nejdůležitější jsou však jejich zdravotní vlastnosti. Čtěte dále a uvidíte, že to není jen skvělé jídlo pro vaše chuťové pohárky, ale také pro celé tělo.

Podle výzkumu je jíst hrst ořechů každý den skvělým způsobem, jak chránit své tělo před srdečními chorobami. Již čtyři hodiny po jídle ořechů nebo ořechového oleje lékaři pozorovali významné zlepšení hladiny cholesterolu a stavu krevních cév.

Pravidelná konzumace je klíčem k maximalizaci výhod vlašských ořechů. Jak říká Dr. Penny Kris Etherton:

- „Jíst hrst vlašských ořechů čtyři dny v týdnu významně snižuje riziko srdečních chorob.“

Vlašské ořechy také snižují riziko rakoviny prostaty a rakoviny prsu. V jedné studii měla myš, která jedla ekvivalent 60g ořechů pro člověka po dobu 18 týdnů, mnohem menší a pomaleji rostoucí nádory prostaty ve srovnání s kontrolní skupinou, která snědla stejné množství tuku, ale z jiných zdrojů.

Vlašské ořechy obsahují několik jedinečných a silných antioxidantů, které jsou dostupné pouze v několika běžně konzumovaných produktech. Ve skutečnosti ořechy obsahují tak silné antioxidanty, které vědci označili za mimořádné. Polyfenoly v ořechech také zabraňují poškození jater chemicky indukovaným.

Začlenění tohoto magického produktu do vaší stravy vám navíc pomůže udržet vaši ideální váhu. Výzkum ukázal, že lidé, jejichž strava obsahovala ořechy nebo jejich náhražky, ztratili v průměru kolem 0,5 kilogramu a 1 centimetr od obvodu pasu.

Je tu další překvapivá výhoda: ve starém Římě byly vlašské ořechy považovány za afrodiziaka a byly házeny na novomanžele. Ořechy byly také používány Brity k léčbě duševních chorob. Tyto vlastnosti byly připisovány tvaru skořepiny, která se podobá mozku.

Bez ohledu na to, jaký důvod vás přesvědčí, abyste jedli ořechy. Každý bude dobrý!

Hlavní obrázek z chwilesloneczne.blogspot.com