Zdá se, že v poslední době si stále více lidí připomíná výhody nakládaných potravin, jako jsou tradiční korejské kimchi, kombuczy, domácí zelí a samozřejmě dobré staré nakládané okurky!

Věděli jste však, že voda, která zůstane ve sklenici po jídle poslední okurky, může být použita tolika způsoby, že ji lze také nazvat tekutým zlatem?

Pravděpodobně to nalijete do dřezu. Po přečtení tohoto článku to však už nikdy neuděláte. Zde je 13 způsobů, jak můžete použít vodu z okurek.

Co je voda z nakládaných okurek?

Dobrá otázka! Je to opravdu voda, ocet a sůl.

1. Uklidňuje podrážděný žaludek

Může být těžké tomu uvěřit, ale kyselost vody okurek může vyrovnat pH vašeho žaludku a způsobit, že se budete cítit mnohem lépe.

2. Zmírňuje svědění od kousnutí komáry

Byli jste v poslední době kousnuti komáry a nyní vaše kůže svědí na mnoha místech? Ocet obsažený v marinádě zklidňuje pokožku a způsobuje její svědění. Nezapomeňte použít zvlhčovač později, protože voda z okurek může pokožku trochu vysušit.

Obrázek z pl.newsner.com

3. Zabraňuje svalovým křečím

Voda po nakládaných okurkách je velmi užitečná v případě svalových křečí. Může být použit jak ad hoc v případě onemocnění, tak jako prostředek k zabránění jejich výskytu.

Vědci jasně neříkají, odkud křeče pocházejí, ale nejčastější příčiny jsou dehydratace a nedostatek soli. Marináda obsahuje vysoký obsah sodíku a draslíku, proto je dobré před cvičením vypít malé množství této tekutiny.

4. Vyléčí kocovinu

Kocovina není nikdy příjemná. Jakmile se probudíte, vypijte 100 ml vody z okurek, abyste si zachránili utrpení. Zdá se, že sůl v ní obsažená působí zázraky.

5. Vyčistěte měď

Většina z nás má doma měděné věci, ale postupem času jsou pokryty rzí.

Namočte hadřík do okurkové vody a potom měděným předmětem vyleštěte měděný předmět. Pravděpodobně budete překvapeni, jak rychle měď začne znovu svítit.

6. Udržuje jídlo čerstvé

Máte v lednici nějakou zeleninu, o které víte, že nemůžete jíst, než se zkazí? Ponořte je do okurkové vody a vydrží déle o týden. Kromě toho budou chutnat skvěle!

Obrázek z pl.newsner.com

7. Dodává nápojům chuť

Pravděpodobně si myslíte, že nebudete moci přesvědčit hosty pozvané na večeři, aby si vychutnali koktejl vody z okurek, a přesto tento recept již svedl patro mnoha lidí ... Smíchejte sklenici vodky a jednu a půl sklenice vody s okurkami s ledem. Dobře se protřepe a nalije se do sklenice martini. Nezapomeňte pít s mírou!

8. Zmírňuje pálení žáhy

Někteří lidé si myslí, že lžíce medu smíchaná s trochou vody z okurek může být úlevou pro pálení žáhy.

9. Zabíjí plevele

Postřik plevelů okurkovou vodou je jednoduchý způsob, jak vyčistit zahradu nebo skalku. Jen postříkejte marinádu na nežádoucí plevele a brzy zmizí.

10. Dělá chutnější jídlo

Pokud si chcete připravit vlastní zálivky a salátové dresinky, zkuste místo octa použít okurkovou vodu. Díky tomu získají vámi připravená jídla zcela nový vkus. Někteří také používají toto řešení k marinování masa. Účinky jsou patrně velmi uspokojivé.

11. Uklidňuje spálenou pokožku

Pokud vaše pokožka po dni na slunci trpí, ponořte bavlněné kuličky do vody za okurky, poté roztok votřete do spálených míst a je připraven. Zde máte svůj vlastní přírodní krém po opalování.

12. Odstraňuje špatný dech

Ocet byl dlouho používán k odstranění nepříjemných pachů kvůli jeho baktericidním vlastnostem. Špatný dech je někdy způsoben bakteriemi v ústech. Možná to je důvod, proč to okurková voda zvládne tak dobře.

Zkontrolujte, zda pití velkého doušku marinády každý den po dobu týdne nezlepší vaši dechovou vůni.

13. Léčí bolest v krku

Když cítíte bolest v krku, vypijte lžíci vody z okurek. Ocet se přidává k mnoha domácím prostředkům, protože je to účinná, přirozená alternativa k lékům nachlazení.

Obrázek z pl.newsner.com

Netušil jsem, že nakládaná okurková voda má tolik úžasných využití! Už nikdy nebudu nalévat do dřezu.

Hlavní obrázek z pl.newsner.com