Banány patří k nejoblíbenějším ovocům a není divu - nejen že chutnají skvěle, ale také účinně uspokojují hlad a mají mnoho nutričních hodnot.

Málokdo si uvědomuje, že jejich kůže může být použita pro spoustu věcí. Přečtěte si tento článek a už nikdy nebudete házet banánovou slupku do koše!

Banány patří mezi oblíbené plody sportovců, protože dávají energii až na jednu a půl hodiny intenzivního tréninku. Také stimulují produkci endorfinů v mozku, které způsobují štěstí. A co víc, banánová slupka má také mnoho úžasných využití!

Obrázek z polubione

Banánová kůra čistí vodu díky tomu, že absorbuje měď a olovo, které poškozují naše tělo. Jednoduše vložte kůži do vodní nádrže na několik minut.

Můžete jej také použít k čištění stříbrných příborů! Vše, co potřebujete, je „břečka“ z kůží, kterou třete stříbrem. Podívejte se na efekt sami!

Díky obsahu zdravých olejů a enzymů pomáhají banánové slupky při hojení povrchových ran a popálenin kůže a také snižují bolest po kousnutí hmyzem. Chcete to zjistit? Jednoduše položte na bolavé místo kousek banánové slupky a brzy se ulevíte.

Obrázek z polubione

Slyšeli jste, že slupka banánů také bělí zuby? Stačí vtřít vnitřní část do zubů po dobu 2 minut jednou denně po dobu jednoho týdne a účinek vás překvapí!

Banánová slupka obsahuje také hodně draslíku a hořčíku a má uklidňující účinek, díky čemuž zlepšuje stav naší pokožky. Jediné, co musíte udělat, je otřít si tvář dovnitř banánů a brzy uvidíte, že vaše pleť je mladší a zářivější!

Banánová slupka je také skvělý způsob, jak ... vyčistit boty! A to je způsobeno obsahem přírodního vosku. Otřete si boty, poté je vyleštěte hadříkem, zaručený efekt!

Obrázek z polubione

Nutriční hodnoty banánových slupek jsou pro nás také zdrojem zdraví. Jeho vitamíny a minerály nás chrání před rakovinou. Chcete-li připravit banánový čaj, jednoduše vařte kůži ve vodě a namáhejte. Díky extrémně vysokému obsahu draslíku se váš metabolismus zrychlí a začnete ztrácet nadbytek tělesného tuku.

Banánové slupky jsou také užitečné pro vaření! Pokud chcete, aby kuřecí prsa byla šťavnatá, položte je na banánovou kůži a péct!

Který z těchto nápadů použijete jako první?

Hlavní obrázek z polubione.pl