Svátky jsou pro mnohé oblíbené roční období. Trávíme čas s přáteli a rodinou, jíme chutné vánoční pokrmy a ozdobíme náš domov na těchto pár dní. Všechno je krásné!

Samozřejmě, dokud náš krásně vyzdobený dům nenapadnou nezvaní hosté. A nemluvíme o těch členech rodiny, které opravdu nemáme rádi - ale o červech.

Mnoho lidí si neuvědomuje, že tento problém nás může ovlivnit i v zimě. Konec konců je venku zima. Proto hmyz hledá teplé místo a často ho najde u nás doma! A co víc, hmyz žijící na stromech spí při nízkých teplotách. Když se však nacházejí v teplé místnosti, ožívají. Pokud máte umělý strom, pravděpodobně se nemusíte bát hmyzu. Pokud však dáváte přednost živému vánočnímu stromu, ukážeme vám, co hledat!

Obrázek z google.com

Nákup vánočního stromu je oblíbenou tradicí většiny rodin a umělý vánoční strom nelze srovnávat s živým, voňavým stromem. Všimněte si však jejich obyvatelů - příklad níže:

Obrázek z google.com

Mšice jsou nejčastější.

Obrázek z google.com

Další populární hmyz hnízdící na našich vánočních stromech je kůrovec, vši a roztoči. Nevidíte žádný hmyz? Věnujte pozornost jiným determinantám jejich přítomnosti, jako jsou cesty krmení, vejce nebo norci.

Obrázek z google.com

Takové bílé koule jsou příznakem hospodyňky. Tento malý hmyz je vytváří nasáváním šťáv z jehel.

Obrázek z google.com

Pokud na nějaké větvi najdete hnědé masy velikosti žaludů, okamžitě je odřízněte a zahoďte pryč. Toto je kudlanka nábožná!

Obrázek z google.com

Co s tím můžeme dělat? Například, podívejte se na strom, než si ho koupíme. Pokud však na jednom z nich najdeme hmyz, pravděpodobně se usadili na všech vánočních stromcích. Nejúčinnější metodou je dobře setřást strom, který zbaví nežádoucí hosty. Možná budete potřebovat pomoc s tím, tak se zeptejte člena rodiny. Držte vánoční strom za kmen a silně protřepejte ve výšce ramen.

Jakmile doma postavíte vánoční strom, nezapomeňte pravidelně vysávat kolem jeho základny. To vám pomůže zbavit se padajících jehel a hmyzu, kteří opustili strom a rozhodli se podniknout malou procházku.

Naštěstí tento hmyz potřebuje k přežití živý strom. Ve chvíli, kdy strom uschne. Může to znít pochmurně, ale je to lepší než mor!

Takže pokud máte rádi živé stromy a nemůžete si představit Vánoce bez voňavého vánočního stromu, nebojte se! Než jej odložíte domů, důkladně jim zatřeste, a i když se do vašeho domu dostane několik bezplatných cestujících, nebojte se – vaše svátky určitě nezkazí!

Hlavní obrázek z google.com