Věděli jste, že v myčce lze umývat nejen nádobí? Můžete prát baseballové čepice, dezinfikovat hračky vašeho dítěte a dokonce pasterizovat konzervy! Myčka nádobí však není jedinou věcí, která má překvapivé aplikace. Ukázalo se, že čisticí kapsle lze použít i jinými způsoby, než jen pro myčku!

Zajímá vás, co s nimi můžete dělat?

1. WC

Obrázek z google.com

Tablety do myčky nádobí účinně nahradí toaletní prostředky. Jediné, co musíte udělat, je vložit jednu kapsli do skořápky. Po 15 minutách vydrhněte vnitřek toalety a vypusťte vodu.

2. Trouba

Obrázek z google.com

Předvánoční a pečicí období se blíží, ale než bude váš domov vonět jako lahodné koláče, je dobré se dobře připravit a vyčistit. Pokud je vaše trouba špinavá a spálená, můžete ji vyčistit rozpuštěním jedné tablety myčky v teplé vodě. Rozpuštění by mělo trvat 10-15 minut, poté navlhčete houbu nebo hadřík ve směsi a vyčistěte troubu.

3. Pračka

Obrázek z google.com

Již jsme psali více o tom, že tabletky do myček lze použít v pračce, ale stojí za to připomenout si tuto metodu. Stačí vložit 2 tablety do bubnu pračky a nastavit stroj na 60 ° C. Tento trik zajistí, že pračka bude čistá a špatný zápach vlhkosti zmizí.

4. Spálené hrnce

Obrázek z google.com

Patříte k lidem, kteří milují zapékané brambory nebo teplé lasagne? Při přípravě těchto jídel jsou naše tepelně odolná jídla velmi často spálena. Chcete-li se snadno zbavit nečistot, vložte do misky 1 tabletu myčky a naplňte ji teplou nebo horkou vodou. Nechte banku minimálně hodinu (pro lepší výsledky několik hodin nebo celou noc). Po uplynutí této doby se směs vylije a forma se propláchne horkou vodou.

5. Špinavé stěny

Obrázek z google.com

Vezměte tobolku a rozpusťte ji ve 3,5 litru teplé vody. Potom si vezměte houbu nebo hadřík, namočte do směsi a vyčistěte stěny. Rychle odstraňte barvu z per a škrábanců.

6. Zahradní nábytek

Obrázek z google.com

Znečištěný a zaprášený zahradní nábytek lze snadno čistit pomocí kapslí do myčky nádobí. Tyto malé prášky dokonce vyčistí sušené ptačí trusky! Rozpusťte tobolku v horké vodě, nasaďte gumové rukavice a vydrhněte nábytek.

Hlavní obrázek z google.com