Orchideje patří mezi oblíbené Čechy. Milujeme je především pro krásné a velmi odolné květy (vydrží až čtyři měsíce, v některých případech rostlina kvete téměř celý rok). Existuje však ještě jeden důvod k milování orchidejí - slouží našemu zdraví. Největší výhody získáte umístěním do ložnice. Tady je důvod.

Proč byste měli mít v ložnici orchideje?

Přítomnost orchidejí v ložnici vám pomůže usnout a zajistit zdravý regenerační spánek. Zvláště pokud se jedná o orchidej rodu Dendrobium. Tyto rostliny absorbují oxid uhličitý v noci a uvolňují kyslík, a jak víme, čím lépe kyslík získáváme, tím rychleji usneme a spánek je hluboký a uvolňující.

Produkce kyslíku v noci (tzv. CAM fotosyntéza) je charakteristická pro kaktusy a sukulenty a je jejich adaptací na horké a suché klima. K tomuto procesu dochází také v tzv epifyty (rostliny rostoucí na jiných rostlinách), k nimž patří převážná většina orchidejí, v přírodě žijící ve větvích stromů, a proto byly odsouzeny k malému množství vody, zejména z deště.

Kde je ložnice nejlépe umístit orchidej Dendrobium

Orchideje Dendrobium jako pozice jasného rozptýleného světla. Rostlina se cítí skvěle na okenním parapetu východního nebo západního okna (možná čelem k jihovýchodu nebo jihozápadu). Pokud je ložnice umístěna na jižní stranu, musí být rostlina přesunuta z okna, chráněna před přímým slunečním světlem.

Méně světla, aby orchidej měla správné podmínky, může být nutné změnit místo nebo dokonce světlo.

Jak se starat o orchidej Dendrobium - nejdůležitější pravidla

Dejte rostlině vysokou vlhkost - často jí postříkejte vodou.

Optimální teplota pro Dendrobium je 20-25 ° C v létě a 10-18 ° C v zimě (v závislosti na druhu a odrůdě).

Voda v létě velkoryse, zřídka v zimě (podklad by neměl být příliš vlhký).

Transplantace na jaře každé 2-3 roky.

Hlavní obrázek z onet.pl