Pravděpodobně jste slyšeli více než jednou o velmi silných zdravotně prospěšných vlastnostech kurkumy a proč byste je měli přidat k jídlu a různým koktejlům. Nyní vás vyzýváme k velmi jednoduchému pití – vody s kurkumou. Proč? Podívej se sám!

Mezi nejdůležitější zdravotní vlastnosti kurkumy patří protizánětlivé účinky a schopnost snižovat špatný cholesterol, což je dobré pro kardiovaskulární systém. Kurkuma navíc obsahuje mnoho antioxidantů, které zpomalují proces stárnutí a chrání buňky před poškozením, čímž zabraňují rakovině. Stabilizací hladiny inzulínu v krvi může být také součástí prevence cukrovky.

Výzkum německých vědců také ukázal, že kurkuma obsahuje tumeron - látku, která urychluje regeneraci mozku, což z něj činí velkou podporu během období zvláštního duševního úsilí.

Obrázek z google.com

Kurkuma také zlepšuje trávicí procesy. Zabraňuje nadýmání a stimuluje sekreci žluči, která je nezbytná pro trávení tuků. Správná sekrece žluči tedy vede k hubnutí.

S takovými vlastnostmi pravděpodobně nemusíte nikoho přesvědčovat, že stojí za to zahrnout kurkumu do vaší každodenní stravy. Níže naleznete recept na jednoduchý kurkumský nápoj:

Složení:

  • půl lžičky kurkumy
  • polovina citronové šťávy
  • půl lžičky medu
  • sklenici teplé vody

Promíchejte všechny ingredience a okamžitě vypijte. Pijte každé ráno drink a nemusíte dlouho čekat na výsledky.

Hlavní obrázek z google.com