Není nic příjemnějšího než byt s lehkou a příjemnou vůní. Ne každý si je vědom toho, jak vůně ovlivňují naši pohodu. Abychom se plně uvolnili, měli bychom být mezi příjemnými, jemnými aroma.

Abychom eliminovali zápach z našeho domova, obvykle používáme různé typy osvěžovačů vzduchu. Exotické ovoce, byliny, citrusy ... - výběr je obrovský, ale víte, že tyto zdánlivě neškodné výrobky mohou skutečně ohrozit naše zdraví? Deodoranty, osvěžovače a podobné výrobky zvyšují úroveň znečištění ovzduší v domácnosti. Podle výzkumu používání osvěžovače vzduchu jednou týdně významně zvyšuje riziko astmatu u dospělých.

Vůně ve spreji často obsahují mnoho toxických chemikálií, které zůstávají ve vzduchu. Výsledky výzkumu Centra pro radiační a chemická a environmentální rizika (Centrum pro radiační, chemická a environmentální rizika) ve Velké Británii dokazují, že výrobky tohoto typu vrhají do ovzduší velké množství formaldehydu - látku, jejíž karcinogenita byla potvrzena Národním toxikologickým programem ve Velké Británii.

Proto mnoho osvěžovačů vzduchu je kvůli svému složení skutečně zdrojem znečištění ovzduší. Měli bychom se jim pokusit vyhnout. Místo toho stojí za to použít přírodní metody k obnovení příjemné vůně v bytě. Níže je recept na výrobu přírodního osvěžovače vzduchu sami.

Obrázek z google.com

Přírodní osvěžovač vzduchu

Složení:

  • 4 polévkové lžíce jedlé sody
  • 2 šálky vlažné vody
  • pár kapek vašeho oblíbeného vonného oleje (např. citron, levandule, pomeranč, eukalyptus ...)
  • rozprašovač

Příprava:

Smíchejte ingredience v misce a nechte 30 minut. Potom nalijte do stříkací láhve. Používejte v těch oblastech vašeho domova, které absorbují nejvíce. Osvěžovač připravený tímto způsobem je velmi účinný při odstraňování zápachu a má příjemnou vůni. Všechny jeho složky jsou zcela přírodní.

Varování:

Esenciální oleje by neměly používat těhotné a kojící ženy. Nedoporučuje se používat doma s malým dítětem nebo domácími mazlíčky. V takových situacích osvěžte vzduch směsí vody a jedlé sody bez olejů. Taková směs také účinně odstraní zápach.

Přírodní osvěžovač vzduchu není jediný produkt, který si můžete připravit sami doma. Druhým je organická textilní tekutina, která dodá vašemu oblečení svěží vůni.

Obrázek z google.com

Přírodní aviváž

Složení:

  • 150-200 ml horké vody
  • 10 g jedlá soda
  • 800 ml octa z jablečného moštu
  • cca 20 kapek vašeho oblíbeného éterického oleje
  • plastová nádoba

Poznámka: plastová nádoba by měla být velká. Během přípravného cyklu tekutina zvětšuje svůj objem a může vytékat z příliš malého zásobníku.

Příprava:

1. Nalijte horkou vodu do nádoby.

2. Přidejte jablečný ocet a jedlou sodu. Bubliny se začnou tvořit v důsledku chemické reakce, ale není důvod se obávat.

3. Když se bubliny přestanou tvořit, nalijte látku do prázdné láhve na prací prostředek.

4. Přidejte do směsi éterický olej (ne více než 20 kapek).

5. Lahvičku protřepejte, aby byly všechny ingredience smíchány. Uchovávejte láhev na tmavém a chladném místě.

Organická tekutina by se měla používat stejným způsobem jako zásobní tekutina. Díky svým přísadám bude oblečení dlouho vonět svěží. Nestojí za to utrácet peníze za výrobky naplněné chemikáliemi, protože u vás doma je mnohem levnější připravovat zcela přírodní produkty.

Hlavní obrázek z google.com