Pamatujete si, jak na vás matka křičí, abyste si rychle udělali postel před odjezdem do školy? Ukazuje se, že v tomto případě se mýlila.

Okamžité ustlání postele po probuzení je chyba, díky níž můžeme získat alergie a různá onemocnění plic. Důvodem jsou roztoči.

Obrázek z google.com

Začněme vysvětlením, co je vlastně roztoč. Mluvíme o mikroskopických pavoucích, včetně parazitů. Živí se hlavně potem a zbytky kůže. Bohužel se množí velmi rychle, protože to, co potřebují k životu, je vlhkost a teplo. Kde je jejich nejlepší?

Obrázek z google.com

Samozřejmě v posteli mezi prostěradly. Podle odhadů najdeme v každém lůžku průměrně 1,5 milionu roztočů. Bohužel přispíváme k tomu, že jich je stále více. Jedním z důvodů je právě ranní ustlání postele.

Obrázek z google.com

Můžeme snadno získat alergie způsobené roztoči. Hlavní příznaky jsou:

  • dýchací problémy,
  • pískání
  • nespavost
  • kožní problémy
  • podrážděné oči
  • kašel a / nebo rýma

V nejhorším případě může alergie vést až k astmatu.

Obrázek z google.com

Chcete-li se vyhnout mokrému povlečení, jednoduše jej nechte uschnout. Místo toho, abychom si postel po probuzení udělali ihned, počkejte, až se vrátíme z práce. Přívod čerstvého vzduchu roztoče doslova usuší. Toto říká Dr. Stephen Pretlove z Kingston University London.

Obrázek z google.com

Pamatujte, že děti jsou obzvláště citlivé na alergie. Je dobré každý den ventilovat místnost a alespoň jednou za 2 týdny vyměňovat ložní prádlo a postele nestlat brzy ráno.

Hlavní obrázek z google.com