Již bylo napsáno mnoho slov o blahodárných účincích česneku na lidské tělo.

Vědecký výzkum opakovaně prokázal silné antibakteriální vlastnosti, které chrání před infekcemi a posilují imunitní systém.

Při nákupu česneku si vybereme ten, který je tvrdý a svěží. Takové měkké a klíčící považujeme za vadné.

Obrázek z google.com

Mezitím nejnovější objev překvapil samotné vědce.

Tým z Kyungpook University v Jižní Koreji se podrobněji podíval na tento klíčící česnek. Se značným překvapením vědci zjistili, že hřebíček odvozený z klíčení hlav hlavy obsahuje až desetkrát více antioxidantů než čerstvý. Navíc se každý den zvyšuje hladina antioxidantů.

Obrázek z google.com

Dalším překvapením byla skutečnost, že se také zvýšila absorpce těchto sloučenin lidským tělem. Díky čem jsou jejich výhody nesrovnatelně větší.

Ačkoli byl česnek důkladně testován na své zdravotní vlastnosti, zatím se zdravotním účunikům česneku věnuje jen malá pozornost. Předpokládali jsme, že klíčení česneku stimuluje produkci různých fytochemikálií, které jsou prospěšné pro zdraví. Ethanolové extrakty česneku klíčící pro různá období měly různou antioxidační aktivitu a absorpci kyslíkových radikálů. Klíčící česnekové extrakty po dobu 5 dnů vykazovaly velmi vysokou antioxidační aktivitu, zatímco surové česnekové extrakty měly relativně nízkou antioxidační aktivitu.

Obrázek z google.com

Kromě toho klíčení změnilo metabolický profil česneku: metabolický profil česneku naklíčeného po dobu 5 až 6 dnů byl vyšší než metabolický profil česneku naklíčeného od 0 do 4 dnů. Klíčivost tedy může být užitečným způsobem, jak zlepšit antioxidační potenciál česneku.

Obrázek z google.com

To neznamená, že bychom měli jíst jen čerstvý česnek, ale nyní, když známe výhody klíčení, budeme vědět, že také můžeme takové klíčící česneky konzumovat nebojácně, je to pro naše tělo opravdu velmi cenné.

Hlavní obrázek z google.com