Zřejmě nejlepší kaštany rostou na Pigalle Square. Je však nejvyšší čas se s tímto tvrzením vypořádat, tím spíše proto, že tyto naše rodné kaštany mají vlastnosti, o kterých jste pravděpodobně ani netušili!

Děti milují kaštany kvůli možnosti kreativního hraní - můžete z nich tvarovat postavičky, nebo je hodit jen jako míč do cíle. Mezitím se kaštany používají také v jiných, velmi užitečných oborech. Zkontrolujte si, na co je můžete použít!

Čištění zubů

Obrázek z lolmania.eu

Kaštany mají bělicí vlastnosti, a proto účinně pomohou obnovit zuby jejich přirozené barvě. Kromě toho mají protizánětlivé vlastnosti, které vaše dásně budou milovat. Chcete-li však použít kaštany jako zubní pastu, musíte je nejprve práškovat. Teprve potom je budete používat v každodenní péči.

Relaxační koupel

Obrázek z lolmania.eu

Kaštany mají také účinek podporující oběh. Ve formě prášku je můžete bezpečně použít ve vaně. Stačí nalít polévkovou lžíci kaštanového prášku do misky s vodou a odložit stranou na den. Večer se výsledný extrakt vaří, pak se přefiltruje sítem a výsledná směs se nalije do vaničky s vodou. Taková koupel dokonale uvolňuje a zklidňuje smysly.

Čisticí prostředek

Obrázek z lolmania.eu

Mytí ořechů vytváří skutečný pocit mezi příznivci ekologických čisticích prostředků. Málokdo však ví, že kaštany mají podobné použití. Pokud vám záleží na praní v souladu s přírodou, vyzkoušejte kaštany.

Šampon

Obrázek z lolmania.eu

Prášek získaný z kaštanů je také skvělým prostředkem ke zlepšení stavu vlasů. Stačí ji použít jako opláchnutí vlasů a posílíte a dodáte jí krásný lesk.

Obličejová maska

Obrázek z lolmania.eu

Kaštany jsou také nenahraditelné, pokud chceme zlepšit pevnost pokožky. Stačí smíchat 2 polévkové lžíce prášku s malým množstvím vody - chcete vytvořit pastu. Položíme masku na obličej a necháme ji 10 minut, poté opláchneme vlažnou vodou. Tato kosmetika zlepší krevní oběh pokožky a dodá jí pevnost.

Sprchový gel

Obrázek z lolmania.eu

Pokud jsou kaštany skvělé jako perličková koupel, proč je nepoužít k výrobě sprchového gelu? Za tímto účelem se smíchají 3 lžíce kaštanového prášku s 300 ml vody a přidá se jedno nastrouhané jablko. Případně můžeme přidat také 1 - 2 polévkové lžíce lněného semene a lžičku kokosového mléka. Celek musí být dobře promíchán.

Vaření a pečení

Obrázek z lolmania.eu

Kaštanový prášek se používá nejen v koupelně, ale také v kuchyni. To vše kvůli své chuti. Můžete ji úspěšně použít jako náhradu za bramborovou mouku. S kaštanovou moukou objevíte jídla, která jste dosud věděli, v novém prostředí. Určitě to vyzkoušejte!

Lék na mšice

Obrázek z lolmania.eu

Mšice nenávidí aroma kaštanů. Chcete-li si poradit s těmito škůdci, vařte vodu v květináči s přídavkem 10 polévkových lžic kaštanového prášku. Můžete ji úspěšně použít po ochlazení proti mšicím.

Masáž těla

Obrázek z lolmania.eu

Kaštany jsou díky svým vlastnostem stimulujícím krev doporučovány také pro lidi, kteří mají problémy s nevzhlednými pavoučími nebo křečovými žilami. Na základě kaštanového prášku můžete připravit mimořádně účinné masti, které se pak používají k masážím kritických částí těla.

Kaštan - perfektní k zabití podzimní nudy!

Obrázek z lolmania.eu

Už neváhejte a jděte na podzimní procházku v kombinaci s sběrem kaštanů.

Hlavní obrázek z lolmania.eu