Dokonalý pořádek v domě je jednou z priorit každé domácnosti. Zvláštní pozornost se věnuje toaletám. V našem článku se dozvíte, jak čistit záchodovou mísu od zbytků vodního kamene a moči s minimálním úsilím a bez utrácení peněz za drahé čistidla. Tato metoda vám umožní zbavit se rzi a starého znečištění, které se vytváří kvůli špatné kvalitě vody.

K čištění toalety potřebujete:

  • prázdná plastová láhev;
  • nádobu pro smíchání čisticího prostředku (alespoň 3 l);
  • peroxid vodíku;
  • amoniak;
  • štětec

Krok 1. Vypusťte přebytečnou vodu z toalety

1. Stiskněte plastovou láhev a krk ponořte do záchodu. Láhev přivedeme zpět do původního tvaru a vybereme vodu z toalety.

2. Opakujte tuto akci, dokud nebude záchod prázdný.

Krok 2. Příprava čisticí směsi

1. Přidejte 100 ml peroxidu vodíku do 2 litrů vody.

2. Potom k výsledné směsi přidejte 50 ml amoniaku. Všechny dobře promíchejte.

3. Protože jsou složky směsi dráždivé, ujistěte se, že v blízkosti nejsou žádné děti ani domácí zvířata. Samozřejmě vždy používejte ochranné rukavice.

Krok 3. Čištění toalety

1. Nalijte směs do záchodu.

2. Pomocí štětce rozetřete po celé ploše záchodové mísy a nechte ji několik hodin (délka tohoto procesu závisí na stupni znečištění).

Sklopte desku, abyste snížili šíření nepříjemných pachů.

3. Po uplynutí požadované doby otevřete záchodovou mísu a ujistěte se, že je vodní kámen zcela rozpuštěný. Znovu vše očistěte štětcem.

4. Vypusťte vodu několikrát. Záchod vypadá jako nový.

Díky této metodě čištění odstraníte všechny bakterie a mikroorganismy ve 100%, což kompenzuje nepříjemný zápach amoniaku.

Tuto metodu byste neměli používat, pokud nemáte kanalizační systém, ale pouze septik. V takovém případě použijte speciální kapaliny, které neobsahují čpavek a jiné agresivní chemikálie.

Hlavní foto: YouTube