Jak vyčistit sklo trouby?

Nejjednodušší a nejbezpečnější metody čištění:

1. Ocet je vynikající čistič skla. S jeho pomocí můžete nejen otřít povrchy do lesku, ale také je dezinfikovat, tj. odstranit všechny škodlivé bakterie a mikroby. Na bavlněnou kouli nebo na čistý hadřík můžete nanést stolní ocet a kontaminovanou oblast jednoduše otřít. Po 5 minutách postup opakujte.

Během 2-3 hodin by měl ocet skvrny korodovat, poté by se sklo mělo otřít měkkým kartáčem a poté opláchnout vodou.

2. Používejte jedlou sodu opatrně. Nikdy nepotírejte sklo suchým práškem, protože by ji mohla poškrábat. Pečící sodu můžete ředit vodou, dokud se nevytvoří homogenní směs. Naneste produkt na kontaminované oblasti skla a nechte jej působit 30 minut. Potom opatrně vyjměte roztok ze skla a otřete jej měkkým hadříkem navlhčeným vodou. Povrch je dokonale čistý a transparentní.

3. Tvrdé skvrny je obtížné odstranit konvenčními prostředky, ale mycí mýdlo je pro jejich odstranění skvělé. Je lepší použít tyčinku mýdla než kapaliny. Získáme perfektní lesk rychleji.

Nastrouhejte mýdlo na jemném struhadle, přidejte trochu vody a promíchejte, dokud nemáte dobrou pěnu. Nalijte roztok do hrnce a vložte jej do trouby, poté zahrejte na 100 stupňů. Asi po hodině troubu vypněte a počkejte, až vychladne. Poté sklo otřete z nečistot, které lze nyní velmi snadno odstranit z povrchu.

Neobvyklý způsob

Ještě upozorním na tajný způsob, o kterém málokdo slyšel. Použitím běžného prášku do pečiva můžete dosáhnout lesku na jakémkoli povrchu skla během několika minut. Nejprve navlhčete kontaminované oblasti na skle čistou vodou a poté je posypte práškem do pečiva.

Produkt reaguje s nečistotami a odstraňuje tvrdé nečistoty z povrchu. Po několika minutách se na skle vytvoří silné kapky tuku, stačí je odstranit houbou a poté povrch otřít navlhčeným hadříkem.

Všechny tyto metody jsou dobré, protože nezpůsobují alergické reakce a nevyžadují hodně peněz. Soda, ocet a prášek do pečiva mohou vyčistit jakýkoli povrch skla u vás doma.

Hlavní foto: google.com